Ultimele două meciuri din cadrul etapei cu numărul nouă a eşalonului secund s-au disputat duminică, de la ora 11:00, la Piteşti şi Techirghiol. Gazdele s-au impus în ambele partide fără a primi gol, Fotbal Club Argeş după 3-0 cu Luceafărul, iar SSC Farul reuşind un 1-0 cu Energeticianul.

Emil Săndoi, invincibil pe teren propriu

Victoria piteştenilor a confirmat forma bună a acestora pe teren propriu, acolo unde au strâns patru victorii şi un egal. Cea de-a patra victorie a fost obţinută în faţa celor de la Luceafărul Oradea, scorul la pauză fiind 1-0, după golul căpitanului Raul Costin.

Vişa şi Buhăescu au completat lista marcatorilor în succesul la cel mai mare scor reuşit de Fotbal Club Argeş în acest sezon. La gazde au evoluat în premieră noile achiziţii Vasile Gheorghe şi Rareş Enceanu, cei doi intrând în teren pe final de meci.

Grigoraş a debutat “acasă” cu o victorie

Al doilea meci al lui Petre Grigoraş pe banca celor de la ASSCS Farul Constanţa în actuala ediţie de campionat a fost încununat cu o victorie în faţa celor de la Energeticianul. Duelul dintre cele două nou-promovate a fost decis de golul lui Jallow, reuşit în minutul 13.

Partida disputată la Techirghiol a mai avut parte de două debuturi. La gazde a fost titular juniorul Mihai Popa, tânărul portar de 18 ani fiind legitimat vineri de gruparea constănţeană. De partea cealaltă, pe banca Energeticianului a stat pentru prima dată noul antrenor principal al echipei, Marian Tudorache.