Joi, 30 iunie, pe stadionul Metalul din Buzău, s-a disputat finala Campionatului Județean U17 între ACS Juniorul 2014 și ACSM Codlea.

Formația din București s-a impus cu scorul de 6-1 în fața celor de la ACSM Codlea. ACS Juniorul 2014 a deschis scorul, în minutul 13, prin Jidovu Nayati, egalitatea pe tabelă fiind restabilită în minutul 28 prin golul marcat de Oprea Alexandru. Echilibrul nu a durat mult iar, până la pauza jocului, formația bucureșteană a mai punctat de 4 ori, prin Gheorghe Gabriel în minutele 31 și 33, Jidovu Nayati în minutul 39 și Bivolaru Răzvan în minutul 44. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 60, după cea de-a treia reușită din această finală a jucătorului celor de la ACS Juniorul, Jidovu Nayati.

Jucătorul finalei Campionatului Județean U17 a fost ales Gheorghe Gabriel.