Foto: UEFA.com

LIGA A

Grupa 1
6 septembrie: Germania – Franța 0-0
9 septembrie: Franța – Olanda 2-1 (Mbappé 14, Giroud 75 / Babel 67)
13 octombrie: Olanda – Germania 3-0 (Van Dijk 30, Depay 87, Wijnaldum 90+3)
16 octombrie: Franța – Germania 2-1 (Griezmann 62, 80-pen. / Kroos 14-pen.)
16 noiembrie: Olanda – Franța 2-0 (Wijnaldum 44, Depay 90+6)
19 noiembrie: Germania – Olanda 2-2 (Werner 9, Sané 20 / Promes 85, Van Dijk 90+1)

Olanda42118-47
Franța42114-47
Germania40223-72

 

Grupa 2
8 septembrie: Elveția – Islanda 6-0 (Zuber 13, Zakaria 23, Shaqiri 53, Seferović 67, Ajeti 71, Mehmedi 82)
11 septembrie: Islanda – Belgia 0-3 (E. Hazard 29-pen., Lukaku 31, 81)
12 octombrie: Belgia – Elveția 2-1 (Lukaku 58, 84 / Gavranović 76)
15 octombrie: Islanda – Elveția 1-2 (Finnbogason 81 / Seferović 52, Lang 67)
15 noiembrie: Belgia – Islanda 2-0 (Batshuayi 65, 81)
18 noiembrie: Elveția – Belgia 5-2 (Rodríguez 26-pen., Seferović 31, 44, 84, Elvedi 62 / T. Hazard 2, 17)

Elveția430114-59
Belgia43019-69
Islanda40041-130

 

Grupa 3
7 septembrie: Italia – Polonia 1-1 (Jorginho 78-pen. / Zieliński 40)
10 septembrie: Portugalia – Italia 1-0 (André Silva 48)
11 octombrie: Polonia – Portugalia 2-3 (Piątek 18, Błaszczykowski 77 / André Silva 31, Glik 43-autogol, Bernardo Silva 52)
14 octombrie: Polonia – Italia 0-1 (Biraghi 90+2)
17 noiembrie: Italia – Portugalia 0-0
20 noiembrie: Portugalia – Polonia 1-1 (André Silva 34 / Milik 66-pen.)

Portugalia     42205-38
Italia41212-25
Polonia40224-62

 

Grupa 4
8 septembrie: Anglia – Spania 1-2 (Rashford 11 / Saúl 13, Rodrigo 32)
11 septembrie: Spania – Croația 6-0 (Saúl 24, Asensio 33, Kalinić 35-autogol, Rodrigo 49, Ramos 57, Isco 70)
12 octombrie: Croația – Anglia 0-0
15 octombrie: Spania – Anglia 2-3 (Alcácer 58, Ramos 90+8 / Sterling 16, 38, Rashford 30)
15 noiembrie: Croația – Spania 3-2 (Kramarić 54, Jedvaj 69, 90+3 / Ceballos 56, Ramos 78-pen.)
18 noiembrie: Anglia – Croația 2-1 (Lingard 78, Kane 85 / Kramarić 57)

Anglia42116-57
Spania420212-76
Croația41124-104

 

Vor juca la turneul final UEFA Nations League: Olanda, Elveția, Portugalia, Anglia.

Au retrogradat în LIGA B: Germania, Islanda, Polonia, Croația.

 

LIGA B

Grupa 1
6 septembrie: Cehia – Ucraina 1-2 (Schick 4 / Konoplyanka 45+1, Zinchenko 90+3)
9 septembrie: Ucraina – Slovacia 1-0 (Yarmolenko 80-pen.)
13 octombrie: Slovacia – Cehia 1-2 (Hamšík 62 / Krmenčík 52, Schick 76)
16 octombrie: Ucraina – Cehia 1-0 (Malinovskiy 43)
16 noiembrie: Slovacia – Ucraina 4-1 (Rusnák 6, Kucka 26, Zreľák 52, Mak 61 / Konoplyanka 47)
19 noiembrie: Cehia – Slovacia 1-0 (Schick 32)

Ucraina43015-59
Cehia42024-46
Slovacia41035-53

 

Grupa 2
7 septembrie: Turcia – Rusia 1-2 (Serdar Aziz 41 / Cheryshev 13, Dzyuba 49)
10 septembrie: Suedia – Turcia 2-3 (Thelin 35, Claesson 49 / Çalhanoğlu 51, Akbaba 88, 90+2)
11 octombrie: Rusia – Suedia 0-0
14 octombrie: Rusia – Turcia 2-0 (Neustädter 20, Cheryshev 78)
17 noiembrie: Turcia – Suedia 0-1 (Granqvist 71-pen.)
20 noiembrie: Suedia – Rusia 2-0 (Lindelöf 41, M. Berg 72)

Suedia42115-37
Rusia42114-37
Turcia41034-73

 

Grupa 3
8 septembrie: Irlanda de Nord – Bosnia-Herțegovina 1-2 (Grigg 90+3 / Duljević 36, Sarić 64)
11 septembrie: Bosnia-Herțegovina – Austria 1-0 (Džeko 78)
12 octombrie: Austria – Irlanda de Nord 1-0 (Arnautović 71)
15 octombrie: Bosnia-Herțegovina – Irlanda de Nord 2-0 (Džeko 27, 73)
15 noiembrie: Austria – Bosnia-Herțegovina 0-0
18 noiembrie: Irlanda de Nord – Austria 1-2 (Corry Evans 57 / Schlager 49, Lazaro 90+3)

Bosnia-Herțegovina43105-110
Austria42113-27
Irlanda de Nord40042-70

 

Grupa 4
6 septembrie: Țara Galilor – Irlanda 4-1 (Lawrence 6, Bale 18, Ramsey 37, Roberts 55 / S. Williams 66)
9 septembrie: Danemarca – Țara Galilor 2-0 (Eriksen 32, 63-pen.)
13 octombrie: Irlanda – Danemarca 0-0
16 octombrie: Irlanda – Țara Galilor 0-1 (Harry Wilson 58)
16 noiembrie: Țara Galilor – Danemarca 1-2 (Bale 89 / N. Jørgensen 42, Braithwaite 88)
19 noiembrie: Danemarca – Irlanda 0-0

Danemarca42204-18
Țara Galilor42026-56
Irlanda40221-52

 

Au promovat în LIGA A: Ucraina, Suedia, Bosnia-Herțegovina, Danemarca.

Au retrogradat în LIGA C: Slovacia, Turcia, Irlanda de Nord, Irlanda.

 

LIGA C

Grupa 1
7 septembrie: Albania – Israel 1-0 (T. Xhaka 55)
10 septembrie: Scoția – Albania 2-0 (Xhimshiti 47-autogol, Naismith 68)
11 octombrie: Israel – Scoția 2-1 (Dor Peretz 52, Tierney 75-autogol / Mulgrew 25-pen.)
14 octombrie: Israel – Albania 2-0 (Tomer Hemed 8, Dia Seba 83)
17 noiembrie: Albania – Scoția 0-4 (Fraser 14, S. Fletcher 45+2-pen., J. Forrest 55, 67)
20 noiembrie: Scoția – Israel 3-2 (Forrest 34, 43, 64 / Kayal 9, Zahavi 75)

Scoția430110-49
Israel42026-56
Albania41031-83

 

Grupa 2
8 septembrie: Finlanda – Ungaria 1-0 (Pukki 7), Estonia – Grecia 0-1 (Fortounis 14)
11 septembrie: Finlanda – Estonia 1-0 (Pukki 12), Ungaria – Grecia 2-1 (R. Sallai 15, Kleinheisler 42 / Manolas 18)
12 octombrie: Estonia – Finlanda 0-1 (Pukki 90+1), Grecia – Ungaria 1-0 (Mitroglou 65)
15 octombrie: Finlanda – Grecia 2-0 (Soiri 46, Kamara 89), Estonia – Ungaria 3-3 (Luts 20, Pátkai 70-autogol, Anier 79 / Nagy 24, Á. Szalai 54, 81)
15 noiembrie: Ungaria – Estonia 2-0 (Orban 8, Á. Szalai 69), Grecia – Finlanda 1-0 (Granlund 25-autogol)
18 noiembrie: Ungaria – Finlanda 2-0 (Á. Szalai 29, Nagy 37), Grecia – Estonia 0-1 (Lampropoulos 44-autogol)

Finlanda64025-312
Ungaria63129-610
Grecia63034-59
Estonia61144-84

 

Grupa 3
6 septembrie: Slovenia – Bulgaria 1-2 (Zajc 40 / Kraev 3, 59), Norvegia – Cipru 2-0 (S. Johansen 21, 42)
9 septembrie: Bulgaria – Norvegia 1-0 (Vasilev 58), Cipru – Slovenia 2-1 (Sotiriou 69, Stojanović 89-autogol / Berić 54)
13 octombrie: Norvegia – Slovenia 1-0 (Selnæs 45+5), Bulgaria – Cipru 2-1 (Despodov 59, Nedelev 68 / Kastanos 41)
16 octombrie: Slovenia – Cipru 1-1 (Skubic 83 / Papoulis 37), Norvegia – Bulgaria 1-0 (Elyounoussi 31)
16 noiembrie: Cipru – Bulgaria 1-1 (Zachariou 24 / Dimitrov 89-pen.), Slovenia – Norvegia 1-1 (Verbič 9 / Johnsen 85)
19 noiembrie: Cipru – Norvegia 0-2 (Ola Kamara 36, 48), Bulgaria – Slovenia 1-1 (Ivanov 68 / Zajc 75)

Norvegia64117-213
Bulgaria63217-511
Cipru61235-95
Slovenia60335-83

 

Grupa 4
7 septembrie: România – Muntenegru 0-0, Lituania – Serbia 0-1 (D. Tadić 38-pen.)
10 septembrie: Serbia – România 2-2 (Mitrović 26, 63 / Stanciu 48-pen., Ţucudean 68), Muntenegru – Lituania 2-0 (Savić 34-pen., Janković 35)
11 octombrie: Lituania – România 1-2 (Žulpa 90 / Chipciu 13, Maxim 90+4), Muntenegru – Serbia 0-2 (Mitrović 18-pen., 81)
14 octombrie: România – Serbia 0-0, Lituania – Muntenegru 1-4 (Baravykas 88 / Mugoša 10, 45+1-pen., Kopitović 35, Zorić 86)
17 noiembrie: Serbia – Muntenegru 2-1 (Ljajić 30, Mitrović 32 / Mugoša 70), România – Lituania 3-0 (Pușcaș 7, Keșeru 47, Stanciu 65)
20 noiembrie: Muntenegru – România, Serbia – Lituania, ora 21:45

Serbia642011-414
România63308-312
Muntenegru62137-67
Lituania60063-160

 

Au promovat în LIGA B: Scoția, Finlanda, Norvegia, Serbia.

Au retrogradat în LIGA D: Estonia, Slovenia, Lituania, Cipru – cel mai slab loc 3.

 

LIGA D

Grupa 1
6 septembrie: Kazahstan – Georgia 0-2 (Chakvetadze 69, Maliy 74-autogol), Letonia – Andorra 0-0
9 septembrie: Georgia – Letonia 1-0 (Okriashvili 77-pen.)
10 septembrie: Andorra – Kazahstan 1-1 (Aláez 86 / Logvinenko 68)
13 octombrie: Letonia – Kazahstan 1-1 (Karašausks 40 / Zainutdinov 16), Georgia – Andorra 3-0 (Kazaishvili 33, 84, Kankava 90+4)
16 octombrie: Kazahstan – Andorra 4-0 (Seidakhmet 21, Turysbek 39, Gomes 61-autogol, Murtazayev 74), Letonia – Georgia 0-3
15 noiembrie: Kazahstan – Letonia 1-1 (Suyumbayev 37 / Rakels 49), Andorra – Georgia 1-1 (Martínez 63 / Chakvetadze 9)

19 noiembrie: Georgia – Kazahstan 2-1 (Merebashvili 59, Chakvetadze 84 / Omirtayev 90), Andorra – Letonia 0-0

Georgia651012-216
Kazahstan61328-76
Letonia60422-64
Andorra60422-94

 

Grupa 2
8 septembrie: Belarus – San Marino 5-0 (Stasevich 4, Dragun 26, 87, Saroka 67-pen., Kovalev 90+1), Luxemburg – Moldova 4-0 (Malget 34, Thill 60, Sinani 75, Martins 83)
11 septembrie: Moldova – Belarus 0-0, San Marino – Luxemburg 0-3 (Chanot 9, Joachim 45+1, Sinani 52)
12 octombrie: Moldova – San Marino 2-0 (Gînsari 31, 67), Belarus – Luxemburg 1-0 (Saroka 43)
15 octombrie: Belarus – Moldova 0-0, Luxemburg – San Marino 3-0 (Turpel 4, Sinani 65, Thill 73)
15 noiembrie: Luxemburg – Belarus 0-2 (Dragun 37, 54), San Marino – Moldova 0-1 (Damaşcan 78)
18 noiembrie: San Marino – Belarus 0-2 (Dragun 8, Saroka 52), Moldova – Luxemburg 1-1 (Gînsari 58-pen. / Bensi 70)

Belarus642010-014
Luxemburg631211-410
Moldova62314-59
San Marino60060-160

 

Grupa 3
7 septembrie: Azerbaijan – Kosovo 0-0, Feroe – Malta 3-1 (Edmundsson 31, Joensen 38, Hansson 52 / Mifsud 42)
10 septembrie: Malta – Azerbaijan 1-1 (Agius 10-pen. / Khalilzade 26), Kosovo – Feroe 2-0 (Zeneli 50, Nuhiu 55)
11 octombrie: Feroe – Azerbaijan 0-3 (Almeida 28, 86-pen., Nazarov 67), Kosovo – Malta 3-1 (Kololli 30, 81, Muriqi 68 / Agius 51)
14 octombrie: Azerbaijan – Malta 1-1 (Abdullayev 53 / Muscat 37), Feroe – Kosovo 1-1 (Joensen 50 / Rashica 9)
17 noiembrie: Azerbaijan – Feroe 2-0 (Nazarov 18, Madatov 28), Malta – Kosovo 0-5 (Muriqi 15, Kololli 70, Avdijaj 78, 80, Rashica 86)
20 noiembrie: Malta – Feroe  1-1 (Corbolan 4 / Joensen 3), Kosovo – Azerbaijan 4-0 (Zeneli 2, 50, 76, Amir Rrahmani 61)

Kosovo642015-214
Azerbaijan62317-69
Feroe61235-105
Malta60335-143

 

Grupa 4
6 septembrie: Armenia – Liechtenstein 2-1 (Pizzelli 30, Barseghyan 76 / Wolfinger 33), Gibraltar – FYR Macedonia 0-2 (Tričkovski 19, Alioski 35)
9 septembrie: FYR Macedonia – Armenia 2-0 (Alioski 14-pen., Pandev 59), Liechtenstein – Gibraltar 2-0 (Salanovic 32, Wieser 72)
13 octombrie: FYR Macedonia – Liechtenstein 4-1 (Trajkovski 10, 30, Goran Pandev 36, Egzijan Alioski 67 / Seyhan Yildiz 37), Armenia – Gibraltar 0-1 (Chipolina 50-pen.)
16 octombrie: Armenia – FYR Macedonia 4-0 (Pizzelli 12, Movsisyan 67, Ghazaryan 81, Mkhitaryan 90+4), Gibraltar – Liechtenstein 2-1 (Cabrera 61, Chipolina 66 / Salanovic 15)
16 noiembrie: Gibraltar – Armenia 2-6 (De Barr 10, Priestley 78 / Movsisyan 27, 48, 52, 54, Kartashyan 66, Karapetyan 90+4), Liechtenstein – FYR Macedonia 0-2 (Bardi 53, Nestorovski 90+1)
19 noiembrie: FYR Macedonia – Gibraltar 4-0 (Bardi 27, Nestorovski 67, 80, Trajkovski 90+2), Liechtenstein – Armenia 2-2 (Büchel 44, Hasler 47 / Büchel 44, Hasler 47)

FYR Macedonia650114-515
Armenia631214-810
Gibraltar62045-156
Liechtenstein61147-124

 

Au promovat în LIGA C: Georgia, Belarus, Kosovo, FYR Macedonia.