În perioada 9-15 martie, reprezentativa Under 15 a României va efectua un stagiu de pregătire cu două meciuri amicale, cu reprezentativa similară a Muntenegrului.

• Marți, 12 martie, ora 12:00, MUNTENEGRU U15 – ROMÂNIA U15, Petrovac
  • Joi, 14 martie, ora 12:00, MUNTENEGRU U15 – ROMÂNIA U15, Tivat

Tinerii tricolori, sub comanda selecționerului Victor Ene, au încheiat la egalitate, scor 2-2, primul meci amical disputat cu reprezentativa similară din Muntenegru. Pentru România au marcat Luca Văduva (min. 63) și Matei Țicală (min. 70).  Meciul s-a desfășurat în sistem de două reprize de 40 de minute.

ROMÂNIA: 1. Cosa Tudor – 2. Neamtu Edward (13. Tentiuc Antonio, min. 40), 5. Dancus Andrei (16. Kirali Dragos, min. 56), 4. Duta Andrei (capitan), 3. Pambuca Alesio (14. Geana Deian, min. 71) – 6. Ploscar Robert (17. Maxim Alexandru, min. 71), 10. Sanda Gabriel – 7. Goncear Alexandru (18. Matei Cosmin, min. 40), 8. Muntean Denys (15. Miloiu Alexandru, min. 32), 11. Fuleki Samuel (19. Vaduva Luca, min. 56) – 9. Mihai Cosmin (20. Ticala Matei, min. 56)
Rezervă neutilizată: 12. Stuparu Raul