VIDEO | FK Odorheiu Secuiesc este campioana Ligii Elitelor Futsal U19

Sala „Rapid” din București a găzduit în acest week-end bătălia pentru titlul de campioană a României la futsal U19.

În Final Four-ul Ligii Elitelor s-au confruntat cele mai bune echipe de juniori din țară: Futsal Klub Odorheiu Secuiesc, CFR Turnu Severin 1943, CSF CFR 1933 Timișoara și ACS Futsal Ceahlăul Piatra Neamț.

15 MAI

Finala mică: CFR Turnu Severin – ACS Futsal Ceahlăul Piatra Neamț 2-4
Finala mare: FK Odorheiu Secuiesc – CFR 1933 Timișoara, duminică, 2-1

FK ODORHEIU SECUIESC – CFR 1933 TIMIȘOARA 2-1 (2-0)

A marcat: Bálint Andor (1), Kerestély József (1) / Alexandru Trifa (1)

FK Odorheiu Secuiesc: 15. Sandrin Tompea – 4. Péter Miklós, 5. Miklós Árpád, 10. Bálint Andor, 16. Kerestély József; 18. Csog János Csongor, 7. Boga Richárd , 13. Hunor Szfárli, 17. David Vass, 2. Hegyi Attila, 8. Jakab Gergő, 24. Csomor Máté, 9. Csiki Szolt, 3. Bálint Lukács
Antrenor: Jakab Zoltán

CFR Timișoara: 95. Matei Horvat – 10. David Georgel, 11. Mădălin Trion, 16. Andrei Buhăceanu, 80. Alexandru Trifa; 1. Marius Sumălan, 5. Cosmin Ciubotariu, 8. Bogdan Mihuț, 18. Alexandru Pop, 20. Denis Soare, 21. Dragoș Eterieș, 22. Rareș Tivadar, 29. ȘtefanGrimmer, 96. Rareș Mica
Antrenor: Raul Filimon

CFR TURNU SEVERIN – ACS FUTSAL CEAHLĂUL PIATRA NEAMȚ 2-4 (1-2)

Au marcat: Ștefan Borugă (1), Mario Vișan (1)  / Robert Butuc (2), Luca Domșa (1), Alin Chiriță (1)

CFR Turnu Severin 1943: 43. Dragoș Rotă – 6. Constantin Dănoiu, 10. Alexandru Tărăbîc, 8. Bogdan Țăncușe, 11. Mario Vișan; 1. Silviu Drîngă, 2. Gabriel Ungureanu, 3. Lucian Făiniși, 4. Alin Chiriță, 5. Ștefan Borugă, 7. Alexandru Crăiasu, 9. Antonio Ionașcu,
Antrenor: Octavian Popescu

ACS Futsal Ceahlăul Piatra Neamț: 12. Andrei Crudu – 7. Vasile Pruteanu, 11. Robert Butuc, 9. Rareș Raduc, 14. Mario Bălan; 1. Lucian Darangiu, 3. Cosmin Nemțeanu, 4. Mario Dosoftei, 5. Denis Munteanu, 8. Luca Domșa, 10. Radu Dumitru, 15. Ionel Francesco
Antrenor: Marian Pătruică

Arbitri: Ionel Boharu, Marius Trașcă, Liviu Dîrjan
Observator: Gabriel Gherman

14 MAI

SEMIFINALE

Futsal Klub Odorheiu Secuiesc – CFR Turnu Severin 1943 8-5 (5-2)
CSF CFR 1933 Timișoara – ACS Futsal Ceahlăul Piatra Neamț 2-0 (0-0)

CFR 1933 TIMIȘOARA – FUTSAL CEAHLĂUL PIATRA NEAMȚ 2-0 (0-0)

A marcat: Mădălin Trion (1), Andrei Buhăceanu (1)

ACS Futsal Ceahlăul Piatra Neamț: 12. Andrei Crudu – 14. Mario Bălan, 7. Vasile Pruteanu, 6. Darius Roca, 11. Robert Butuc; 1. Lucian Darangiu, 8. Luca Domșa, 5. Denis Munteanu, 15. Ionel Francesco, 4. Mario Dosoftei, 3. Cosmin Nemțeanu, 10. Radu Dumitru, 9. Rareș Raduc
Antrenor: Marian Pătruică

CFR Timișoara: 95. Matei Horvat – 16. Andrei Buhăceanu, 11. Mădălin Trion, 80. Alexandru Trifa, 10. David Georgel; 1. Marius Sumălan, 20. Denis Soare, 21. Dragoș Eterieș, 8. Bogdan Mihuț, 22. Rareș Tivadar, 96. Rareș Mica, Ștefan 29. Grimmer, 18. Alexandru Pop, 5. Cosmin Ciubotariu
Antrenor: Raul Filimon

Arbitri: Liviu Dîrjan, Marius Trașcă, Ionel Boharu
Observator: Mirea Daniel

FK ODORHEIU SECUIESC – CFR TURNU SEVERIN 1943 8-5 (5-2)

Au marcat: Kerestély József (2), Csog János Csongor (2), Bálint Andor (2), Csomor Máté (1), Hegyi Attila (1) / Alexandru Tărăbîc (5)

FK Odorheiu Secuiesc: 15. Sandrin Tompea – 4. Péter Miklós, 5. Miklós Árpád, 10. Bálint Andor, 16. Kerestély József; 18. Csog János Csongor, 7. Boga Richárd , 13. Hunor Szfárli, 17. David Vass, 2. Hegyi Attila, 8. Jakab Gergő, 24. Csomor Máté, 9. Csiki Szolt, 3. Bálint Lukács
Antrenor: Jakab Zoltán

CFR Turnu Severin 1943: 1. Silviu Drîngă – 7. Alexandru Crăiasu, 10. Alexandru Tărăbîc, 9. Antonio Ionașcu, 8. Bogdan Țăncușe; 43. Dragoș Rotă, 6. Constantin Dănoiu, 11. Mario Vișan, 3. Lucian Făiniși, 2. Gabriel Ungureanu, 5. Ștefan Borugă, 4. Alin Chiriță
Antrenor: Octavian Popescu

Arbitri: Laurențiu Deaconu, Ionel Boharu, Marius Trașcă
Observator: Mirea Daniel