© FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Duminică, 7 aprilie, a avut loc ultimul meci al rundei a 2-a din play-off-ul Liga 2 Casa Pariurilor, Unirea Slobozia bifând cel de-al doilea succes din două meciuri în play-off, 2-0 în fața celor de la AFK Csikszereda.

Ialomițenii încep perfect play-off-ul, cu două victorii din două meciuri și au trei puncte avans față de CSC 1599 Șelimbăr, 7 puncte în fața Corvinului și 10 față de Gloria Buzău. Ținând cont că Șelimbăr și Corvinul sunt formații fără drept de promovare în acest sezon, distanța față de locurile de baraj, ocupate în acest moment de AFK Csikszereda și CS Mioveni, este de 11, respectiv 12 puncte.

Pentru formația pregătită de Adrian Mihalcea urmează miercuri, 10 aprilie, partida de la Hunedoara în fața Corvinului, echipa antrenată de Florin Maxim venind după cea de-a doua remiză înregistrată în acest play-off, 0-0 în deplasarea de la Șelimbăr.

În deschiderea etapei, joi, 4 aprilie, CS Mioveni și Gloria Buzău au remizat, scor 1-1. Buzoienii au fost cei care au deschis scorul, prin Adrian Chică-Roșă în minutul 37, dar argeșenii au revenit în joc și au restabilit egalitatea prin Ștefan Blănaru în minutul 78, din penalty.

În etapa intermediară de la mijlocul acestei săptămâni, Gloria Buzău va juca pe teren propriu cu CSC 1599 Șelimbăr, iar CS Mioveni se va deplasa la Miercurea Ciuc pentru duelul cu AFK Csikszereda.

CSM Alexandria a retrogradat matematic în Liga 3

Rămași fără antrenor după plecarea lui Eugen Trică, teleormănenii au remizat în acest weekend, 0-0 pe terenul celor de la Metaloglobus. CSC Dumbrăvița a câștigat partida de pe teren propriu cu CSM Reșița, în urma acestor rezultate CSM Alexandria retrogradând matematic, distanța față de timișeni fiind de 13 puncte, cu 12 rămase în joc pentru Alexandria.

Într-o luptă la fel de strânsă pentru evitarea retrogradării, CS Tunari a obținut doar o remiză în partida de la Slatina, gazdele reușind egalarea în minutul 90+3 al meciului! Ilfovenii se află acum la 9 puncte de CSM Slatina și Viitorul Pandurii, cu 4 meciuri rămase de disputat.