În cele 8 partide ale rundei din Liga 2, Snagov – UTA stabilindu-și deznodământul din oficiu, scor 0-3, au evoluat 45 de fotbaliști sub 20 de ani.

37 dintre aceștia au început partidele ca titulari, iar 28 au evoluat toate minutele. S-au evidențiat patru marcatori: Vișan (Concordia Chiajna), Mariș și Mirică (Campionii FC Argeș) și Casiadi Bako (AFK Csikszereda).

În această ediție de campionat, cluburile trebuie să folosească pe întreaga durată a partidelor doi fotbaliști născuți începând cu 1 ianuarie 2000. Din sezonul viitor, regula va fi modificată, astfel că vor fi folosiți un jucător născut în 2000 și un altul în 2002.

CS Mioveni – SCM Gloria Buzău 0-0
Mioveni: Rob. Ghiță (integralist), M. Șerban (integralist), Ișfan (din minutul 79)
Gloria Buzău: Nedelea (integralist), Tucaliuc (titular, 89 de minute), Stăiculescu (din minutul 89)

Concordia Chiajna – ASU Politehnica Timișoara 2-1
Au marcat: Bg. Vișan (14), Tîrcoveanu (70) / Axente (63)
Chiajna: Bg. Vișan (integralist), D. Mihalcea (integralist)
ASU Politehnica: Jurj (integralist), Șofran (integralist)

Ripensia Timișoara – Dunărea Călărași 1-1
Au marcat: V. Macrițchii (7) / Honciu (70)
Ripensia: T. Călin (integralist), Chera (integralist)
Dunărea: Al. Sîrbu (integralist), Cl. Vereș (integralist)

AFC Farul Constanța – Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-1
A marcat: D. Ispas (51)
Farul: Marius Leca (integralist), Cană (integralist), Daniel Toma (titular, 55 de minute), Gherghiceanu (titular, 55 de minute), Halep (din minutul 69)
Turris-Oltul: Duțu (integralist), Haită (integralist)

Universitatea Cluj – Metaloglobus 1-2
Au marcat: Mailat (33) / D. Lung (28), Ov. Herea (90+2)
”U” Cluj: Gorcea (integralist), Telcean (integralist), Văsălie (din minutul 73)
Metaloglobus: Ciubotaru (titular, 64 de minute), R. Chiriac (din minutul 64), Ed. Vraciu (titular, 88 de minute), I. Stoica (din minutul 88)

Pandurii Lignitul – Campionii FC Argeș 0-4
Au marcat: Buhăescu (31), Blejdea (38), Matiș (69), Mirică (89)
Pandurii Lignitul: Cuțitoiu (integralist), L. Gheorghe (titular, 55 de minute), R. Filip (din minutul 55), Peia (titular, 49 de minute)
FC Argeș: Ducan (integralist), Matiș (titular, 76 de minute), Mirică (din minutul 75)

Fotbal Club Rapid – CSM Reșița 0-1
A marcat: L. Buș (79)
Rapid: Mih. Popa (integralist), Sefer (integralist)
CSM Reșița: R. Ispas (integralist), Dat (integralist)

AFK Csikszereda – FC Petrolul Ploiești 1-2
Au marcat: Casiadi Bako (19) / Arnăutu (77), Palmeș (83-autogol)
Csikszereda: Gyenge (integralist), Marrone (integralist), Casiadi Bako (titular, 74 de minute), K. Pal (integralist)
Petrolul: Manolache (integralist), Țicu (integralist)

Fotbaliștii U20 care au bifat minute în etapa 24 a Ligii 2, sezonul 2019-2020

Portari: Duțu (Turris-Oltul), Gorcea (”U” Cluj), Ducan (FC Argeș), Mih. Popa (Rapid), Gyenge (AFK Csikzsereda)

Fundași: Rob. Ghiță (Mioveni), Nedelea (Gloria Buzău), Bg. Vișan (Chiajna), Jurj (ASU Politehnica), Al. Sîrbu (Dunărea Călărași), M. Leca (Farul), Cană (Farul), Telcean (”U” Cluj), Ciubotaru (Metaloglobus), Cuțitoiu (Pandurii Lignitul), R. Ispas (CSM Reșița), Marrone (AFK Csikszereda), Manolache (Petrolul), Țicu (Petrolul)

Mijlocași: M. Șerban (Mioveni), Ișfan (Mioveni), Tucaliuc (Gloria Buzău), Stăiculescu (Gloria Buzău), D. Mihalcea (Chiajna), Șofran (ASU Politehnica), T. Călin (Ripensia), Chera (Ripensia), Cl. Vereș (Dunărea Călărași), Daniel Toma (Farul), Haită (Turris-Oltul), Văsălie (”U” Cluj), R. Chiriac (Metaloglobus), I. Stoica (Metaloglobus), L. Gheorghe (Pandurii Lignitul), R. Filip (Pandurii Lignitul), Matiș (FC Argeș), Sefer (Rapid), Dat (CSM Reșița), Casiadi Bako (AFK Csikszereda), K. Pal (AFK Csikszereda), Ed. Vraciu (Metaloglobus)

Atacanți: Gherghiceanu (Farul), Halep (Farul), Peia (Pandurii Lignitul), Mirică (FC Argeș)