CSM Târgu Mureș și FK Odorheiu Secuiesc și-au disputat ieri, duminică, 3 martie, trofeul Cupei României U19.

În Sala Sporturilor din Odorheiu Secuiesc, CSM Târgu Mureș a reușit să treacă de formația locală cu 4-0 și să își treacă astfel în cont al doilea trofeu consecutiv de Cupa României la nivel U19 în palmares. Ambele echipe și-au creat ocazii importante pe parcursul celor două reprize, însă mureșenii au fost cei care au fost mai lucizi în fața porții. La pauză scorul era 2-0 în favoarea formației din Târgu Mureș, diferența de pe tabelă de la final fiind făcută după ce formația din Odorheiu Secuiesc a decis să joace „5 contra 4”, primind astfel două goluri din jumătatea adversă de teren.

Finalistele din acest an, CSM Târgu Mureș și FK Odorheiu Secuiesc, s-au întâlnit în Liga Elitelor cu doar câteva zile în urmă. Meciul disputat la Sala Polivalentă din Târgu Mureș s-a încheiat cu victoria clară a gazdelor de la CSM Târgu Mureș, scor 6-2 (3-1)