Juniorii de la FCSB au câștigat cu 3-0 meciul disputat în Supercupa Elitelor U15, contra Farului Constanța. Cele două s-au întâlnit și în finala pentru titlu din acest sezon, când tot roș-albaștrii s-au impus cu același scor.

Luca Ilie a deschis scorul pentru FCSB în minutul 4, iar Gogescu a dublat avantajul campioanei cu cinci minute înainte de pauză. Introdus de pe bancă, Stancovici a stabilit scorul final în minutul 52.

Deși a început meciul ca rezervă, Andrei Gogescu, marcatorul golului secund, a fost desemnat și jucătorul meciului.

Echipele de start:

FCSB U15: 1. Rădulescu – 2. Pompas, 3. Pădurariu, 4. Grad, 5. Manolache, 26. Laszlo, 7. Popa, 8. Necșulescu, 29. Ilie, 77. Toma, 11. Colibășanu – cpt.
Rezerve: 23. Coada – 14. Sosu, 25. Ianculescu, 27. Tudor, 31. V. Stancovici, 15. Gogescu, 24. Călin
Antrenor: Ionuț Ilie

Farul Constanța U15: 1. Cadar – 2. Munteanu, 5. Podoleanu, 6. Dumitra, 3. Rîpeanu, 4. Nechifor, 8. Sima, 10. Birbic, 11. Doicaru – cpt., 9. Somandru, 7. Vladu
Rezerve: 12. Maer – 22. Gheorghe, 15. Căldăraru, 14. Marchidan, 18. Bruca, 21. Tameș, 20. Avramescu, 19. Manea, 17. Berchez
Antrenor: Vasile Mănăilă