Formația bucureșteană s-a impus cu 8-2 în finala disputată la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia în fața LPS Târgu Mureș.

Dinamo a început tare partida și a reușit să înscrie de trei ori într-un interval de 10 minute. Ahmed Bani (16), reluare sub transversală din interiorul careului, Andrei Spînu (19), „cap” din corner, și Andrei Florescu (25), șut de la 20 de metri, și-au trecut numele pe lista marcatorilor. Până la pauză a mai marcat și fundașul Dan Tălmaciu (43), tot în urma unei lovituri de colț.

La reluare, dinamoviștii au mai marcat de 4 ori prin Tiberiu Curea (51), Cristian Ionescu (55), Luca Tache (66) și Răzvan Mateș (81-pen.). Pentru LPS Târgu Mureș au înscris Atilla Demeter (63) și Cristian Michi (82).

Cel mai bun jucător al finalei a fost desemnat Ahmed Bani (Dinamo).

Dinamo: 1. Nițu – 15. Balcan, 2. Tălmaciu, 13. Iosivoiu (7. Tache, 53), 19. Amzar, 10. Mateș-cpt., 4. Bani, 22. Borcea (5. Floarea, 46), 20. Șutru (17. Badea, 46), 9. Spînu (6. Curea, 46), 18. Florescu (21. Ionescu, 53). Antrenor: Iulian Matei

LPS Târgu Mureș: 1. Toth – 5. Nicola-cpt., 7. Al. Trifan (3. Lukacs, 46), 18. Sămărghițan (15. Michi, 32), 8. Onețiu, 10. Zolyoni (21. Pogăcean, 46), 11. Șt. Trifan (16. Miklos, 75), 6. Szasz, 17. Varga, 13. Bako, 9. Demeter (19. Malnasi, 66). Antrenor: Csiki Zsolt

În finala mică, Kinder Constanța s-a impus cu 7-3 în fața lui Juventus Timișoara. Au marcat: Alin Florea, Andrei Lenu (3), Cosmin Budeanu, Răzvan Oancea (2), respectiv Alex Cociuba (2) și Claudiu Talpaș.