În cele 7 meciuri ale etapei cu numărul 18 a Ligii I s-au aflat pe teren 31 de fotbaliști Under 21. Dintre aceștia, 23 au fost titulari, iar 15 au bifat toate minutele.

În total, în runda aceasta s-au înscris 15 goluri, iar două dintre ele au fost reușite de jucători U21. Ciobanu de la Chiajna a înscris pentru a doua oară în acest sezon, marcând în poarta celor de la ASA Târgu Mureș, iar Nedelcearu a reușit să puncteze în cel mai important meci al fotbalului românesc. Fotbalistul de 20 de ani a înscris al doilea gol al lui FC Dinamo în victoria cu FC Steaua, 3-1.

42 de goluri au marcat fotbaliștii Under 21 în acest sezon

Tabloul complet al prezenței jucătorilor U21 în a 18-a etapă din Liga I:

Concordia – ASA Tg. Mureș 1-2
Cr. Ciobanu (89) / A. Ciolacu (86), G. Matei (90+2)
Concordia: R. Grădinaru (titular, 55 de minute), Cr. Ciobanu (integralist), R. Răducanu (titular, 69 de minute)
ASA Tg. Mureș: Candrea (integralist), S. Bucur (integralist), Petriș (din minutul 72)

Viitorul – CSM Poli Iași 1-0
Nimely (73)
Viitorul: Dr. Nedelcu (integralist), Țîru (integralist), R. Marin (integralist), Fl. Coman (integralist), G. Iancu (din minutul 63)
CSM Poli Iași: Boiciuc (titular, 75 de minute), Ad. Moldovan (din minutul 76)

CSU Craiova – ACS Poli Timișoara 2-0
Nuno Rocha (13), Di Mauro (16)
CSU Craiova: A. Ivan (integralist)
ACS Poli Timișoara: Bocșan (integralist), Bărbuț (titular, 80 de minute), S. Mailat (din minutul 81)

Botoșani – Gaz Metan 0-0
Botoșani: G. Miron (titular, eliminat în minutul 47)
Gaz Metan: Bic (integralist), I. Cristea (din minutul 78)

FC Dinamo – FC Steaua 3-1
Hanca (37 pen.), Nedelcearu (45+5), Nemec (58) / Boldrin (4 pen.)
FC Dinamo: St. Filip (integralist), Rotariu (integralist), Nedelcearu (integralist)
FC Steaua: Ov. Popescu (integralist)

Pandurii Tg. Jiu – Voluntari 1-1
Sânmărtean (7) / I. Balaur (58)
Pandurii: Pîrcălabu (titular, 63 de minute), Pițian (din minutul 64)
Voluntari: M. Căpățână (titular, 74 de minute), Popadiuc (din minutul 75)

Astra – CFR Cluj 1-2
Alibec (13) / Cr. Bud (5), Filipe Nascimento (21 pen.)
Astra: Al. Ioniță (integralist)
CFR Cluj: Ad. Păun (titular, 80 de minute), A. Chiriță (din minutul 81)

Portari: – ;
Fundași: S. Bucur (ASA Tg. Mureș), Țîru (Viitorul), Bocșan (ACS Poli Timișoara), G. Miron (Botoșani), I. Cristea (Gaz Metan), St. Filip (FC Dinamo), Nedelcearu (FC Dinamo), Ov. Popescu (FC Steaua);
Mijlocași: Cr. Ciobanu (Concordia), R. Grădinaru (Concordia), Candrea (ASA Tg. Mureș), Petriș (ASA Tg. Mureș), Dr. Nedelcu (Viitorul), R. Marin (Viitorul), Bărbuț (ACS Poli Timișoara), S. Mailat (ACS Poli Timișoara), Bic (Gaz Metan), Rotariu (FC Dinamo), Pîrcălabu (Pandurii), Pițian (Pandurii), M. Căpățână (Voluntari), Popadiuc (Voluntari), Al. Ioniță (Astra), Ad. Păun (CFR Cluj);
Atacanți: R. Răducanu (Concordia), Boiciuc (CSM Poli Iași), Ad. Moldovan (CSM Poli Iași), Fl. Coman (Viitorul), G. Iancu (Viitorul), A. Ivan (CSU Craiova), A. Chiriță (CFR Cluj).

Pe frf.ro veți descoperi la finele fiecărei etape radiografia evoluțiilor jucătorilor Under 21 utilizați de echipele din Liga 1.