Viitorul conduce Liga I cu șase puncte peste ocupanta poziției secunde, FC Steaua București, iar în etapa a 23-a este lider și la un alt capitol. Constănțenii au fost echipa care a folosit cei mai mulți jucători U21, șase la număr, pe parcursul partidei câștigate cu 3-0 în fața celor de la Pandurii Târgu-Jiu.

Mai mult, doi dintre tinerii lui Hagi, Gabi Iancu și Florinel Coman, s-au aflat pe lista marcatorilor. În total, în etapa a 23-a, în cele șase meciuri disputate (partida CSM Iași – Astra a fost amânată), au evoluat 35 de jucători U21, dintre care 14 au fost integraliști și trei au marcat. Alături de Iancu și de Coman de la Viitorul, Păun de la CFR Cluj și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, reușind primul său gol stagional.

Tabloul complet al prezenței jucătorilor U21 în etapa 23 a Ligii I

ASA Târgu-Mureș – ACS Poli Timișoara 0-0
ASA Tg. Mureș: Ed. Pap (integralist), Petriș (titular, 59 minute), Balgiu (titular, 83 minute), Candrea (integralist)
ACS Poli: Bărbuț (titular, 81 minute), Bocșan (integralist)

FC Botoșani – CSU Craiova 1-0
Kuku (87)
FC Botoșani: Moruțan (titular, 56 de minute), L. Fulop (din minutul 56)
CSU Craiova: A. Ivan (integralist)

Gaz Metan Mediaș – CFR Cluj 1-2
Sikorski (84) / Omrani (63), Ad. Păun (72)
Gaz Metan: Bic (integralist), Buziuc (din minutul 73)
CFR: Al. Chiriță (titular, 31 minute), Ad. Păun (din minutul 31)

FC Steaua București – FC Voluntari 2-2
Boldrin (31), Gnohere (87 pen.) / Ivanovici (3), Cernat (81 pen.)
FC Steaua: Ov. Popescu (integralist), Bălașa (din minutul 46), Fl. Tănase (din minutul 76)
FC Voluntari: Popadiuc (integralist), Voduț (din minutul 89)

Viitorul – Pandurii Târgu-Jiu 3-0
G. Iancu (30), Chițu (37 pen.), Fl. Coman (81)
Viitorul: Hodorogea (integralist), Dr. Nedelcu (integralist), G. Iancu (titular, 70 minute), Casap (din minutul 57), Vână (din minutul 57), Florinel Coman (din minutul 70)
Pandurii: Pîrcălabu (titular, 70 de minute), Hlistei (integralist), Zaina (integralist), Dănăricu (din minutul 57), Dodoi (din minutul 70)

Concordia Chiajna – Dinamo 2-1
R. Costin (31), M. Cristescu (80) / Nemec (51)
Concordia: Dobrosavlevici (integralist), Răsdan (integralist), Grădinaru (din minutul 89)
Dinamo: Nedelcearu (integralist), St. Filip (integralist), Bumba (din minutul 78)

*partida CSM Poli Iași și Astra a fost amânată pentru data de 2 martie

Portar: E. Pap (ASA Târgu-Mureș);
Fundași: Bocșan (ACS Poli Timișoara), Bălașa (Steaua), Hodorogea (Viitorul), Dobrosavlevici (Concordia), S. Filip (Dinamo), Nedelcearu (Dinamo);
Mijlocași: Petriș (ASA Tîrgu-Mureș), Balgiu (ASA Târgu-Mureș), Candrea (ASA Târgu-Mureș), Bărbuț (ACS Poli Timișoara), Moruțan (FC Botoșani), L. Fulop (FC Botoșani), Ov. Bic (Gaz Metan), Al. Chiriță (CFR), A. Păun (CFR), Ov. Popescu (FC Steaua), Popadiuc (FC Voluntari), Dr. Nedelcu (Viitorul), Casap (Viitorul), Vână (Viitorul), Pîrcălabu (Pandurii), Hlistei (Pandurii), Zaina (Pandurii), Dănăricu (Pandurii), Dodoi (Pandurii), Bumba (Dinamo), Grădinaru (Concordia);
Atacanți: A. Ivan (CSU Craiova), Buziuc (Gaz Metan), Fl. Tănase (FC Steaua), Voduț (FC Voluntari), G. Iancu (Viitorul), Fl. Coman (Viitorul), Răsdan (Concordia).