În etapa a 7-a din play-off-ul și play-out-ul Ligii I au evoluat 37 de jucători eligibili pentru regula sub 21. Dintre aceștia, 28 au fost titulari, iar 20 au bifat pe teren toate minutele.

Pentru Andrei Ivan, reușita din partida cu Dinamo, încheiată la egalitate, 2-2, a fost a șaptea din actualul sezon. Fotbalistul oltean și-a egalat astfel recordul de goluri reușit în Liga I. Sezonul trecut, atacantul celor de la CSU a reușit să înscrie tot de șapte ori, în 30 de partide.

Ivan (foto, în duel cu Dielna) conduce și în topul celor mai buni marcatori ai fotbaliștilor U21, în acest top regăsindu-se și fostul dinamovist Dorin Rotariu, dar și fotbalistul celor de la Viitorul, Florinel Coman.

Etapa 7 / Play-off
Astra – CFR Cluj 0-1
C. Deac (51)

Astra: Alexandru Ioniță II (integralist), Moise (integralist)
CFR: Horj (integralist), Păun (titular, 58 de minute)

CSU Craiova – Dinamo 2-2
Ivan (13), Zlatinksi (90+2) / Romera (56), Nistor (81)

CSU Craiova: Ivan (integralist)
Dinamo: St. Filip (integralist), Nedelcearu (integralist)

FCSB – Viitorul 1-1
Pintilii (40) / Țucudean (73)

FCSB: Bălașa (integralist), Fl. Tănase (integralist), Ov. Popescu (titular, 76 de minute)
Viitorul: Hodorogea (titular, accidentat, min.75), Țîru (integralist), Vînă (integralist), Fl. Coman (titular, 70 de minute), Casap (din minutul 55)

Etapa 7 / Play-out

ACS Poli Timișoara – Gaz Metan Mediaș 1-0
Străuț (88)

ACS Poli: Bocșan (integralist), Mailat (titular, 53 de minute)
Gaz Metan: Bic (integralist), Buziuc (din minutul 72)

Concordia Chiajna – FC Voluntari 0-2
Bălan (19, 30)

Concordia: Dobrosavlevici (integralist), Grădinaru (integralist), Răsdan (titular, 45 deminute), Fota (din minutul 23)
FC Voluntari: Popadiuc (titular, 83 de minute), Căpățână (integralist), G. Deac (din minutul 77)

Pandurii – FC Botoșani 1-1
Păcurar (90+4 – pen.) / Vașvari (42 – pen.)

Pandurii: Hlistei (integralist), Zaina (titular, 45 de minute), Hamed (din minutul 46)
FC Botoșani: Miron (integralist), Moruțan (din minutul 72)

CSM Iași – ASA Târgu-Mureș 0-0

CSM Iași: Ștefănescu (integralist), A.Moldovan (din minutul 81), Danale (din minutul 81)
ASA Târgu-Mureș: E. Pap (integralist), Candrea (integralist), Balgiu (din minutul 68)

Tabloul complet al prezenței jucătorilor U21 în etapa 7 din playoff-ul și playout-ul Ligii I
Portari: E. Pap (ASA Târgu-Mureș)
Fundași: Horj (CFR), St. Filip (Dinamo), Nedelcearu (Dinamo), Bălașa (FCSB), Hodorogea (Viitorul), Țîru (Viitorul), Bocșan (ACS Poli), Dobrosavlevici (Concordia), Fota (Concordia), Miron (FC Botoșani)
Mijlocași: Alex Ioniță II (Astra), Moise (Astra), Păun (CFR), Ov. Popescu (FCSB), Vînă (Viitorul), Casap (Viitorul), Mailat (ACS Poli), Bic (Gaz Metan), Grădinaru (Concordia), Răsdan (Concordia), Popadiuc (Fc Voluntari), Căpățână (FC Voluntari), G. Deac (FC Voluntari), Hlistei (Pandurii), Zaina (Pandurii), Hamed (Pandurii), Moruțan (FC Botoșani), Ștefănescu (CSM Iași), Candrea (ASA Târgu-Mureș), Balgiu (ASA Târgu-Mureș)
Atacanți: Ivan (CSU Craiova), Fl. Tănase (FCSB), Fl. Coman (Viitorul), Buziuc (Gaz Metan), A. Moldovan (CSM Iași), Danale (CSM Iași)

Pe frf.ro veți descoperi la finele fiecărei etape radiografia evoluțiilor jucătorilor Under 21 utilizați de echipele din Liga 1.