Primul meci din etapa a doua a play-off-ului a început cu un duel cu cinci goluri marcate între CFR Cluj și Astra. Clujenii s-au impus cu scorul de 3-2, iar pe lista marcatorilor la ambele formații s-au aflat și jucători eligibili pentru Regula sub 21, Păun pentru gazde și Alex Ioniță II pentru giurgiuveni.

În derby-ul etapei din play-off, dintre Viitorul și FC Steaua, câștigat de echipa din Ovidiu cu scorul de 3-1, doi dintre marcatorii gazdelor au fost fotbaliști U 21, Florinel Coman și Carlo Casap. Ambii fac parte din lotul echipei naționale de tineret convocat de Daniel Isăilă pentru turneul din Spania, unde vor fi și două meciuri amicale, cu Rusia și cu Danemarca.

În total, în etapa a doua din play-off și play-out, au evoluat 35 de fotbaliști eligibili Regulii U 21, dintre aceștia 24 au fost titulari, iar 17 integraliști.

Etapa 2 / Play-off

CFR Cluj – Astra 3-2
Păun (15), C. Deac (45+1), Omrani (72) / Ioniță II (3), Săpunaru (90)

CFR: Păun (integralist)
Astra: Alex Ioniță II (integralist)

Viitorul – FC Steaua 3-1
Fl. Coman (46), Morar (56), Casap (74) / Alibec (80)

Viitorul: Nedelcu (integralist), Țîru (integralist), Vînă (titular, 46 de minute), Fl. Coman (integralist), Casap (din minutul 46), Hodorogea (din minutul 65)
FC Steaua: Bălașa (integralist), Ov. Popescu (integralist), Fl. Tănase (titular, 51 de minute)

Dinamo – CSU Craiova 0-0

Dinamo: St. Filip (integralist), Nedelcearu (integralist), Bumba (integralist)
CSU Craiova: Screciu (integralist), A. Ivan (integralist)

Etapa 2 / Play-out

ASA Târgu-Mureș – Concordia 2-1
Mureșan (11- pen.), Ciolacu (87) / V. Alexandru (84)

ASA: E. Pap (integralist)
Concordia: Ciobanu (titular, 46 de minute), Răducanu (titular, 60 de minute), Răsdan (din minutul 46)

Gaz Metan – FC Botoșani 0-0

Gaz Metan: I. Cristea (integralist), Bic (din minutul 65), Buziuc (din minutul 82)
Botoșani: Miron (integralist)

ACS Poli – FC Voluntari 1-0
Popovici (55)

ACS Poli: Bărbuț (integralist), Bocșan (din minutul 69)
FC Voluntari: Căpățînă (titular, 46 de minute), G. Deac (din minutul 46), Voduț (din minutul 65)

Pandurii – CSM Poli Iași 0-0

Pandurii: Hlistei (titular, 66 de minute), Zaina (integralist), Pîrcălabu (din minutul 74), Trifu (din minutul 84)
CSM Poli Iași: Ștefănescu (titular, 90 de minute), Panțîru (din minutul 90)

Tabloul complet al prezenței jucătorilor U21 în etapa 1 din playoff-ul și playout-ul Ligii I

Portar: E. Pap (ASA Târgu-Mureș)

Fundași: Țîru (Viitorul), Bălașa (FC Steaua), Hodorogea (Viitorul), Nedelcearu (Dinamo), St. Filip (Dinamo), Miron (FC Botoșani), Bocșan (ACS Poli)

Mijlocași: Păun (CFR), Ioniță II (Astra), Nedelcu (Viitorul), Vînă (Viitorul), Casap (Viitorul), Bumba (Dinamo), Screciu (CSU Craiova), Ciobanu (Concordia), Răsdan (Concordia), I. Cristea (Gaz Metan), Bic (Gaz Metan), Bărbuț (ACS Poli), Căpățînă (FC Voluntari), G. Deac (FC Voluntari), Hlistei (Pandurii), Zaina (Pandurii), Pîrcălabu (Pandurii), Trifu (Pandurii), Ștefănescu (CSM Poli Iași), Panțîru (CSM Poli Iași)

Atacanți: Fl. Tănase (FC Steaua), Fl. Coman (Viitorul), A. Ivan (CSU Craiova), Răducanu (Concordia), Buziuc (Gaz Metan), Voduț (FC Voluntari)

Pe frf.ro veți descoperi la finele fiecărei etape radiografia evoluțiilor jucătorilor Under 21 utilizați de echipele din Liga 1.