În cele șapte partide ale etapei a 24-a Ligii I s-au aflat pe teren 40 de jucători Under 21. Dintre aceștia, 25 au fost titulari, iar 16 au prins toate minutele pe teren. Partida dintre Pandurii Târgu-Jiu și Concordia Chiajna, câștigată de ilfoveni cu scorul de 1-0, a avut cei mai mulți jucători Under 21 prezenți pe gazon, 9 în total. Dintre aceștia, 4 au fost folosiți de Flavius Stoican, în timp ce Concordia a avut pe teren 5 astfel de jucători. De altfel, la Chiajna, a debutat în Liga I un nou jucător eligibil pentru regula Under 21, fundașul stânga Nicușor Fota, acesta bifând toate minutele.

Și pentru clujeanul Adrian Păun etapa a 24-a a fost una bună, mijlocașul CFR-ului reușind să marcheze pentru a doua etapă consecutiv. De altfel, Păun a fost singurul fotbalist Under 21 care a marcat în această etapă.

Tabloul complet al prezenței jucătorilor U21 în etapa a 24 a Ligii I

CFR Cluj – ASA Târgu-Mureș 2-0
T. Sorsa (57), Ad. Păun (67)
CFR Cluj: Adrian Păun (integralist)
ASA Târgu-Mureș: Eduard Pap (integralist), Cristian Balgiu (integralist), Robert Candrea (din minutul 27)

FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1-0
P. Ivanovici (67)
FC Voluntari: Doru Popadiuc (titular, 55 de minute), Mihai Căpățână (din minutul 55)
Gaz Metan: Ovidiu Bic (integralist), Alexandru Buziuc (integralist), Darius Olaru (din minutul 80)

CSU Craiova – FC Steaua București 1-2
Zlatinski (33-pen.) / Pintilii (24), G. Enache (79)
CSU Craiova: Andrei Ivan (integralist), Robert Petre (din minutul 90+1)
FC Steaua: Mihai Bălașa (titular, 45 de minute), Ovidiu Popescu (integralist), Florin Tănase (din minutul 63)

Pandurii Târgu-Jiu – Concordia Chiajna 0-1
R. Costin (41)
Pandurii: Ionuț Zaina (titular, 55 de minute), Rodemis Trifu (din minutul 55), Adelin Pîrcălabu (din minutul 67), Yasin Hamed (din minutul 78)
Concordia: Alin Dobroslavevici (integralist), Nicușor Fota (integralist), Răzvan Grădinaru (titular, 75 de minute), Florin Răsdan (titular, 54 de minute), Robert Răducanu (integralist)

Astra Giurgiu – Viitorul 1-0
Teixeira (58)
Astra: Alexandru Ioniță II (titular, 69 de minute), Andrei Pițian (din minutul 67)
Viitorul: Dragoș Nedelcu (integralist), Bogdan Țîru (integralist), Florinel Coman (din minutul 66), Carlo Casap (din minutul 66), Ionuț Vână (din minutul 46), Gabi Iancu (titular, 45 de minute)

ACS Poli Timișoara – CSM Iași 2-1
Pedro Henrique (35), Soljic (55) / A. Cristea (51-pen.)
ACS Poli: Cristian Bărbuț (integralist), Cristian Bocșan (din minutul 59)
CSM Iași: Cătălin Ștefănescu (integralist)

Dinamo – FC Botoșani 1-0
Hanca (70)
Dinamo: Steliano Filip (integralist), Ionuț Nedelcearu (integralist), Claudiu Bumba (titular, 56 de minute), Dorinel Popa (din minutul 84)
FC Botoșani: Olimpiu Moruțan (titular, până în minutul 75), George Miron (din minutul 9)

Portari: Ed. Pap (ASA Târgu-Mureș);
Fundași: Mihai Bălașa (FC Steaua), Alin Dobroslavevici (Concordia), Nicușor Fota (integralist), Bogdan Țîru (Viitorul), Cristain Bocșan (ACS Poli), Steliano Filip (Dinamo), Ionuț Nedelcearu (Dinamo), George Miron (FC Botoșani);
Mijlocași: Adrian Păun (CFR), Robert Candrea (ASA Târgu-Mureș), Cristian Balgiu (ASA Târgu-Mureș), Doru Popadiuc (FC Voluntari), Mihai Căpățână (FC Voluntari), Ovidiu Bic (Gaz Metan), Darius Olaru (Gaz Metan), Robert Petre (CSU Craiova), Ovidiu Popescu (Steaua), Ionuț Zaina (Pandurii), Rodemis Trifu (Pandurii), Adelin Pîrcălabu (Pandurii), Yasin Hamed (Pandurii), Răzvan Grădinaru (Concordia), Florin Răsdan (Concordia), Alexandru Ioniță II (Astra), Andrei Pițian (Astra), Dragoș Nedelecu (Viitorul), Carlo Casap (Viitorul), Ionuț Vână (Viitorul), Cătălin Ștefănescu (CSM Iași), Claudiu Bumba (Dinamo), Olimpiu Moruțan (FC Botoșani);
Atacanți: Alexandru Buziuc (Gaz Metan Mediaș), Andrei Ivan (CSU Craiova), Florin Tănase (FC Steaua), Robert Răducanu (Concordia), Florinel Coman (Viitorul), Cristian Bărbuț (ACS Poli), Dorinel Popa (Dinamo), Gabi Iancu (Viitorul).

Pe frf.ro veți descoperi la finele fiecărei etape radiografia evoluțiilor jucătorilor Under 21 utilizați de echipele din Liga 1.