Meciul a avut loc pe terenul din Voluntari și a fost câștigat de “tricolorii” pregătiți de Doru Isac cu scorul de 2-1. Pentru echipa României au marcat Florin Cioablă și Alexandru Tudorie (foto), în timp ce gazdele jocului au înscris după pauză dintr-o lovitură de la 11 metri.

La partida de astăzi, selecționerul Doru Isac a rulat întreg lotul pe care l-a avut la dispoziție. Iată jucătorii convocați pentru această acțiune:

Portari: Răzvan Began (CFR Cluj), Răzvan Negrilă (Pandurii Tg. Jiu)

Fundași: Cătălin Roman (Astra Giurgiu), Adrian Petricău (FC Bihor Oradea), Valentin Petricău (FC Bihor Oradea), Radu Crișan (Universitatea Cluj), Ionuț Panțîru (LPS Iași), Ciprian Rădulescu (Sporting Pitești), Robert Gherghe (Olt Slatina)

Mijlocași: Ion Marian (CSM Rm. Vâlcea), Bogdan Danciu (LPS Buzău), Alexandru Chiriță, Alin Țegle (Gloria Bistrița), Paul Pațurcă (Juniorul București), Cristopher Sas (FC Bihor Oradea), Robert Căruță (Ceahlăul Piatra Neamț), Andy Asandului (LPS Bihorul), Vlad Olteanu (FC Brașov), Emanoil Rezeanu (Olt Slatina)

Atacanți: Sergiu Mune (FC Bihor Oradea), Florin Cioablă (Academia Hagi), George Mareș (Petrolul Ploiești), Alexandru Tudorie (Oțelul Galați), Sadi Akari (Gloria Bistrița)

”A fost un joc bun al nostru, mai ales în prima repriză, când am și marcat cele două goluri. După pauză le-am oferit tuturor jucătorilor posibilitatea de a juca. Partea pozitivă este că au evoluat mulți debutanți. M-am bucurat să văd că meciul s-a jucat pe un teren foarte bun, lăudat de toți jucătorii”, a declarat Doru Isac.