Toate cele trei goluri au fost marcate în prima repriză, într-un interval de doar opt minute. În minutul 22, ruşii au deschis scorul din penalty, prin Zhamaletdinov. Patru minute mai târziu, scorul a fost majorat la 2-0, după autogolul lui Panait. Scorul final a fost stabilit după o jumătate de oră de joc, atunci când Leonov şi-a trecut numele pe lista marcatorilor.

În meciul de vineri nu a evoluat portarul Suciu, care a fost doar rezervă, în timp ce Benzar şi Georgescu nu au fost trecuţi pe foaia de joc din cauza unor probleme medicale.

Iată şi echipele folosite de cei doi tehnicieni:

România U19: Brie – Rogoza (Pham 46), Dudea, Ciobotariu, D. Panait (Cornea 80) – Cicâldău (A. Manea 65), Chivari (Al. Dulca 65), Dr. Cojocaru (Chelaru 46) – P. Petre (Mailat 46), Cr. Ene (Botă 46), Mih (Licu 46)
Antrenor: Andrei Spier

CSKA U21: Kyrnats – Krivulkin (Maklakov 60), Alibekov, Masyutin (Stanisavlevic 80), Neplyuyev (Martirosyan 80) – Khosonov (Puchov 65), Leonov (Ryabokon 73), Ektov (Yusupov 65), Kuchaev (Ferapontov 60), Gordyushenko (Oleinikov 73) – Zhamaletdinov (Chalov 60)
Antrenor: Aleksandr Grishin

Următorul amical al ”tricolorilor” va avea loc tot pe stadionul din Ayia Napa, pe 26 ianuarie, de la ora 15:00, contra echipei Under 19 a clubului FC Apoel Nicosia.