Adversara ”tricolorilor” a fost echipa Under 19 a clubului Apoel Nicosia, meciul încheindu-se la egalitate, scor 1-1. România a deschis scorul în minutul 53, prin golul reuşit de Cicâldău, iar echipa cipriotă e egalat în minutul 74, după un corner.

Pentru meciul de azi, antrenorul Andrei Spier a avut la dispoziţie tot lotul de jucători, după ce s-a reuşit recuperarea lui Benzar şi Georgescu, care au acuzat probleme medicale şi nu au putut fi utilizaţi în duelul cu formaţia din Rusia.

România Under 19 a evoluat în formula: C. Suciu – Pham (Rogoza 53, A. Manea 73), Dudea, Ciobotariu, D. Panait (Ed. Cornea 72) – Mailat (Benzar 53), Chivari, Dr. Cojocaru (Mih 72) – P. Petre (cpt.) (Licu 72), Botă (Cr. Ene 53), Cicâldău (Al. Dulca 72).

Pe banca de rezerve au rămas Brie – Chelaru, Vl. Georgescu.

În minutul 73, Rogoza a fost eliminat după un fault şi, conform protocolului stabilit pentru acest meci, a fost înlocuit cu Alin Manea.

Ultimul amical al ”tricolorilor” va avea loc pe data de 29 ianuarie, tot de la ora 15:00, pe stadionul din Ayia Napa. Adversara României va fi echipa Under 19 a clubului Rubin Kazan.