În primul meci al turneului contând pentru calificarea la Turul de Elită al EURO U19 din Germania, Elveţia a învins Andorra cu 1-0, prin golul reuşit de Alpsoy în minutul 3. Andorra a ratat un penalty prin Nazzaro în minutul 26, iar elveţienii au evoluat în zece din minutul 70, după eliminarea lui Alessandrini, pentru cumul de galbene.

►FLUIER FINAL

►Min. 87 Knudsen execută o lovitură liberă spre buturile lui Tordai, dar acesta prinde cu siguranţă

►Min. 82, 2-0: Patrick Petre măreşte avantajul echipei noastre

►Min. 81 P. Petersen intră în locul lui Jacobsen

►Min. 79 Cristi Ene intră în locul lui Alexandru Stoica

►Min. 78 Alexandru Stoica ratează o nouă şansă de a marca pentru România

►Min. 69 Knudsen este schimbat cu Samuelson, în timp ce Vâlceanu îi lasă locul lui Patrick Petre

►Min. 64 Vâlceanu primeşte şi el cartonaşul galben, după un fault asupra lui Jacobsen

►Min. 60 Botă este schimbat cu David Popa

► Min. 55 centrare bună în careu, dar Alexandru Stoica trimite milimetric pe lângă bara din stânga portarului

►Min. 52 B. Hansen primeşte cartonaşul galben pentru un fault asupra lui Vâlceanu

Iată şi echipa de start pentru meciul cu Feroe:

Rezerve: 12. I. Pop – 2. Rogoza, 7. P. Petre, 9. Cr. Ene, 11. D. Popa, 16. Hreniuc, 22. M. Drăghici
Antrenor: Andrei Spier

Feroe: 12. K. Hansen – 2. A. Olsen, 4. Petersen, 14. Strømsten, 5. Á Bergi – 8. B. Hansen (cpt.), 15. Andreasen – 10. M. Olsen, 18. Samuelsen, 11. Jacobsen – 9. Thomsen.
Rezerve: 1. Wolles – 3. Ejdesgaard, 6. Knudsen, 7. Justinussen, 13. D, Johansen, 16. Heðinsson Olsen, 17. Petersen
Antrenor: Eyðun Klakstein

Partida este condusă la centru de Peter Kralovic (Slovacia), ajutat la linii de Miroslav Benko (Slovacia) şi Amihay Yeshoua Mozer (Israel), rezervă fiind Murat Ilgaz (Turcia)