Pentru partida de astăzi, selecționerul Doru Isac a folosit următorii jucători:

Răzvan Negrilă – Cristian Manea, Radu Crișan, Robert Gherghe, Marius Halmaghe – Silviu Balaure, Robert Căruță (38 George Ionașcu), Vlad Olteanu – Andrei Ivan – Alexandru Tudorie (65 Sadi Akari), George Pușcaș

Rezerve: Relu Stoian, Marian Ion, Andy Asandului, Ciprian Rădulescu, Bogdan Danciu

Singurul gol al României a fost marcat de George Pușcaș, în minutul 1. Gazdele au înscris în minutele 9, 13 și 47.

În celălalt meci al grupei: Cipru – Muntenegru 3-6. Clasamentul final al grupei: 1. Muntenegru 9p (9-3), 2. Georgia 6p (6-4), 3. Cipru 3p (5-9), 4. ROMÂNIA 0p (1-5)

La Turul de Elită, ultima rundă înainte de EURO, se califică doar primele două echipe din cele 13 grupe plus echipa de pe locul 3 cu cel mai bun punctaj obținut în partidele cu primele două clasate. Pentru a se califica, ”tricolorii” U19 aveau nevoie de un succes la  două goluri.