Pentru jocul de astăzi, de la Vršac, selecționerul Andrei Spier a folosit următorii jucători:

Arpad Tordai – Victor Rogoza, Gabriel Coți, Bruno Văsiu, Daniel Panait (cpt.) – Angelo Iuga, Marius Chelaru (46 Andrei Târcoveanu) – Patrick Petre (86 Sebastian Mailat), Alexandru Cicâldău (67 Alexandru Dulca), Alin Manea (67 Laurențiu Manole) – Andrei Burlacu (46 Theodor Botă)

Au rămas pe bancă: Laurențiu Popescu și Bogdan Bălan.

La pauză, scorul a fost 2-1 pentru Serbia. Gazdele au deschis scorul, în minutul 25, prin atacantul Saponjic. Iar după ce "decarul" nostru, Cicâldău, a egalat în minutul 32, din penalty, același Saponjic a reușit "dubla". Era minutul 38.

La reluare, ”tricolorii” au restabilit iarăși egalitatea pe tabelă, 2-2, prin golul aceluiași Cicâldău, care a transformat a doua lovitură de la 11 metri, iar apoi, în minutul 79, au preluat conducerea, 3-2, datorită reușitei lui Patrick Petre. Rezultatul final a fost stabilit în ultimul minut de joc, când gazdele au reușit să egaleze: 3-3.

Al doilea joc dintre selecționatele Under 18 ale Serbiei și României este programat joi, 25 septembrie, tot în localitatea Vršac, de la ora 12:00.