Reprezentativa Under 18 a României a pierdut cu 4-0 ultimul meci din cadrul Turneului celor 4 Națiuni, în compania Norvegiei.

Nordicii au deschis scorul încă din minutul 3, iar eliminarea portarului nostru, Șerban, din minutul 12, ne-a făcut o misiune dificilă, tricolorii evoluând aproape tot meciul în inferioritate numerică.

Echipa României în partida cu Norvegia: 1. Șerban (12. Ducan 13′)- 15. Niță (11. Stan 79), 3. Tand, 4. Marin (17. Nitu 58′), 14. Cohan (5. Dumitrescu 69′) – 16. Mărginean, 8. Albu-cpt (6. Negrean 46′)- 9. Toma (2. Rus 46′), 20. Mitrea (18. Marrone 58′), 7. June – 10. Miculescu (19. Bodea 69′). Antrenor: Laurențiu Roșu

În celelalte două partide disputate în cadrul turneului. tricolorii au pierdut la limită meciul cu Austria, scor 3-2, și au remizat cu Suedia, 1-1.

Pentru participarea la turneul din Suedia, selecționerul reprezentativei U18 a României, Laurențiu Roșu, a convocat 20 de jucători:

Portari: Alexandru Șerban (FC Viitorul), Răzvan Ducan (FCSB)

Fundași: Alex Georgescu (FC Viitorul), Andres Dumitrescu (FC Pitești 2008), Alexandru Rus (Ardealul Cluj), George Marin (Astra), Cristian Tand (Ardealul Cluj), Loren Niță (CNP Târgu Mureș/FC Interstar Sibiu)

Mijlocași: Dragoș Albu (FC Utrecht), Alexandru Negrean (FC Viitorul), Vlad Mitrea (Internazionale Milano), Andrei Mărginean (Sassuolo), Aurel June (Sporting Vaslui), Salvatore Marrone (Nurnberg), Mihai Cohan (Universitatea Cluj), Luis Nițu (U Craiova 1948 Club Sportiv)

Atacanți: David Miculescu (UTA Arad), Daniel Toma (Fotbal Club Rapid), Alexandru Bodea (FCSB), Claudiu Stan (Dinamo)

Generația formată din jucători născuți începând cu 2001 va debuta în preliminariile Campionatului European Under 19 abia în toamna anului viitor.