Naționala României a condus de-a lungul întregii partide, însă a fost egalată în ultimul minul al prelungirilor, în urma unui penalty transformat de Oscipov.

Următorul meci este programat sâmbătă, 28 octombrie, de la ora 11:00, la Vadul lui Vodă.

Min 90+3. GOL Moldova! Alexandru Oscipov egalează situația de pe tabelă în ultimul minut al partidei, transformând o lovitură de la 11m

Min 86. GOL Moldova!

Min 49. GOL România! Antonio Sefer majorează avantajul echipei noastre, în urma golului marcat în startul reprizei secunde

Min 43. GOL România! Pentru reprezentativa noastră a înscris jucătorul cu numărul 6, Ricardo Farcaș

Meciul se va juca la Orhei și va putea fi urmărit live pe canalul de YouTube al Federației  de fotbal din Moldova.

Echipa României: 12. Duțu – 22. Vadasis, 5. Potra, 4. Constantinescu, 16. Jurj – 6. Farcaș, 17. Șerban – 10. Tamas, 8. Chiriac, 10. Sefer – 9. Pop. Antrenor: Florin Bratu

Rezerve: 11. Istrătescu, 20. Longher, 7. Burghele, 15. Petcu, 3. Pușcașu, 14. Cană, 21. Oltay, 1. Cristea, 18.Călin Tudor

Antrenorul Florin Bratu a convocat următorul lot de jucători pentru această „dublă”:

Portari: Andrei Cristea (Gaz Metan Mediaș), David Duțu (SC Popești Leordeni)

Fundași: Ștefan Cană (FCSB), Raul Constantinescu (CSU Craiova), Călin Jurj (Centrul Național de Pregătire Timișoara / FC Bihor), Levent Oltay (Dinamo), Paul Potra (CFR Cluj), Andrei Pușcașu (ASD Racing), Hristos Vadasis (CSU Craiova)

Mijlocași: Florin Burghele (Centrul Național de Pregătire Timișoara/Sporting Juniorul Vaslui), Tudor Călin (Jahn Regensburg), Radu Chiriac (Astra), Ricardo Farcaș (Ajax Amsterdam), Aleksandru Longher (Dinamo), Giovanni Petcu (CSA Steaua), Antonio Sefer (FC Groningen), Marian Șerban (CSU Craiova), Nandor Tamas (Akademia Puskas)

Atacanți: Tiberiu Istrătescu (SpVgg Landshut), Alexandru Pop (FC Viitorul)