După ce a adunat 4 puncte în primele două zile, cîştigînd cu 2-0 în faţa Finlandei şi remizînd 2-2 cu Germania, România a înfruntat astăzi ţara gazdă, Israel, avînd şanse reale să cîştige trofeul.

Shlomo Levi a deschis scorul în debutul reprizei secunde pentru gazde, dar România a reuşit să egaleze prin cel mai bun jucător al ei la acest turneu, Marius Albu (Steaua) în minutul 79. Cătălin Crăciun (Craiova) a adus victoria după un gol marcat în minutul 86.

Germania s-a impus în celălalt meci cu scorul de 5-2 în faţa Finlandei, terminînd turneul pe primul loc, la egalitate cu România la puncte, dar cu un golaveraj mai bun.

Echipa României a lăsat o impresie bună la acest turneu, fiind aplaudată de cei 500 de suporteri prezenţi la ultimul meci cu Israel. "Tricolorii" se întorc în ţară în această seară.