România U17 – Macedonia U17 1-0 (Chera 52)

Min. 65 : Ocazie mare pentru tricolori! Tucaliuc trimite alături de la 12 metri, poziție centrală

Min. 52 : GOL! România – Macedonia 1-0! Chera înscrie cu un lob peste portarul advers

Min. 47 : Duminică execută o lovitură de colț direct pe poartă, mingea lovește bara

La pauză, România – Macedonia 0-0/

Min. 39 : Horșia nu reușește preluarea în careu, într-o poziție favorabilă

Min. 22 : Kolevski trage pe poartă, dar Cristea respinge

Min. 10 : Cristea respinge o minge deviată de zid la o lovitură liberă

Min. 3 : Ilie trimite bine o minge în careu, dar niciun coleg nu se află în zonă pentru a putea înscrie

Echipa Macedoniei: Ziberi – Aleksovski, Spasov, Ferati, Antovski – Fazlagich, Trajkovski – Naumoski, Skenderi, Koleski – Kolevski (C)

UPDATE 17:30 / Echipa de start a României:

1. Andrei Cristea – 2. Răzvan Ivan, 4. Darius Țiereanu, 5. Antonio Manolache (C), 3. Alex Patrice (16. Raul Popa, min. 41) – 7. Alexandru Duminică (13. Marian Botezatu, min. 67), 6. Vlaidmir Screciu (15. Attila Gritto, min. 67), 8. Ovidiu Horșia (17. Dennis Politic, min. 60) – 9. Cosmin Tucaliuc, 10. Iulian Ilie (18. Alexandru Gologan, min. 41), 11. Vlad Chera (14. Alexandru Bodea, min. 60)

Rezerve: 12. Ionuț Rus

Reprezentativa sub 17 ani a României dispută azi meciul revanșă împotriva selecționatei similare a Macedoniei, de la ora 18:00, la Centrul Național de Fotbal Buftea.

În primul duel, disputat marți la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia, tricolorii s-au impus cu scorul de 2-1, după ce au fost conduși la pauză cu 1-0.

Echipa României în meciul de marți a fost următoarea: Rus – Jurj, Țiereanu, Manolache (C), Patrice – Onișa, Screciu, Casian – Politic, Sefer, Gologan. Au mai intrat: Gritto, Botezatu, Bodea, Ilie, Duminică, Tucaliuc.

Golurile României au fost înscrise de Ilie (53) și Manolache (69), după ce oaspeții reușiseră să deschidă scorul încă din minutul 9.