Partida disputată, asemenea celei de marți, la Paleu, lângă Oradea, s-a încheiat cu scorul de 2-1 în favoarea oaspeților. În prima confruntare dintre cele două naționale scorul a fost egal, 2-2.

La partida de astăzi, antrenorul Adrian Boingiu a folosit următorii jucători:

Vlad – Haruț (41 Wieland), Pădureț (68 Cherteș), Dima, Berci (41 Podină) – Boboc (60 Ganea), Chifu – Kim (41 L. Gheorghe), Drăghiceanu (41 Mățan), Neciu (41 Micovschi) – Moldoveanu (60 Sîntean)

Echipa Croației: Davor – Pranjic, Budalic, Ivic (45 Santek), Majcenic – Knezevic (53 Tolic), Babec – Cuze (67 Vujcic), Javorcic (53 Rakic), Spikic (73 Bilkas) – Kulenovic (69 Kovacevic, 80+2 Bilogrevic). Antrenor: Petar Krpan

La pauză, Croația a condus cu 2-0 prin golurile marcate de Javorcic, minutul 6, dintr-o lovitură de pedeapsă dictată în urma hențului făcut de Kim, și Spikic, minutul 35, centrare șutată. La reluare, ”tricolorii” au reușit doar să reducă din diferență prin golul lui George Ganea, minutul 68, din centrarea lui Gheorghe.

La partidă a asistat și Emeric Ienei, fostul selecționer al României. ”Golul primit prea repede le-a cam tăiat elanul jucătorilor noștri în prima repriză. După pauză, echipa s-a mișcat mai bine, a atacat mai mult și a înscris un gol frumos”, a declarat Emeric Ienei.

Reprezentativa pregătită de Adrian Boingiu va juca, în perioada 24-29 octombrie 2015, în calificările pentru UEFA Under 17 Euro 2016, ce va fi găzduit de Azerbaijan. ”Tricolorii” fac parte dintr-o grupă alături de Ungaria (gazda turneului de calificare), Georgia și Slovacia. La Turul de Elită, ultima rundă înaintea turneului final, se califică primele două clasate din fiecare grupă plus 5 din 13 ocupante ale locurilor 3.