CEHIA – ROMÂNIA 2-1 (Plachy 11, Sadilek 49 / Mihalcea 27)

Echipa Cehiei: Martin Jedlicka – Daniel Kostl, Matej Chalus, Marek Richter (cpt.), Petr Plachy – Alex Kral, Ondrej Zezulka – Dominik Breda (80+1 Daniel Turyna), Michal Sadilek (78 Ondrej Lingr), Jakub Rezek (65 Tomas Freit) – Kiri Miker. Antrenor: Vaclav Cerny.

Rezerve: Filip Truksa, Tomas Balvin, Lukas Mudra, Daniel Soucek

Echipa României: Cosmin Dur-Bozoancă – Radu Motreanu, Virgil Ghiță, Harald Fridrich, Szabolcs Kilyen – Vlad Mihalcea, Răzvan Oaidă (62 Carlo Casap) (76 Sebastian Velcotă), Ionuț Tănase, Andrei Ciobanu (65 Nicolae Carnat) – Ianis Hagi (cpt.) – Florinel Coman. Antrenor: Florin Răducioiu.

Rezerve: Ionuț Poiană, Vlad Gîsâ, Tiberiu Căpușă, Valentin Costache

Cartonașe galbene: Kostl, Chalus, Sadilek, Zezulka / Kilyen

__________________________________________________________________________________

2-1 – Cehia revine în avantaj, din minutul 49, datorită golului marcat de Sadilek, după eroarea lui Dur-Bozoancă

1-1 – România egalează în minutul 27 prin Vlad Mihalcea. Servit excelent de Ianis Hagi, mijlocașul ”tricolorilor” a înscris din interiorul careului

1-0 – Cehia a deschis scorul, în minutul 11, prin reușita lui Plachy, care a marcat cu un șut de la 40 de metri sub bară

În celălalt meci al grupei: Danemarca – Andorra 3-1.

Următoarele jocuri ale ”tricolorilor” sunt programate pe 27 septembrie, ora 16:00, cu Danemarca, și pe 30 septembrie, ora 17:30, cu Andorra, gazda turneului de calificare.

Primele două clasate și cele mai bune cinci echipe de pe locul trei din cele 13 grupe merg mai departe la Turul de Elită.