Selecționerul Adrian Boingiu a folosit următorii jucători:

Adelin Iliescu – Radu Boboc, Raul Cochințu, Constantin Dima (73 Dan Berci), Cristian Podină – Rareș Lazăr (69 Bogdan Țoiu), Alexandru Petruș (80+1 Robert Bogdan) – Mihai Ene (56 Narcis Popan), Vlad Dragomir, Claudiu Micovschi – Andrei Mezin (63 Robert Moldoveanu)

La pauză, ”tricolorii” au condus cu 2-0 prin ”dubla” lui Vlad Dragomir (30, 36). La prima reușită, mijlocașul nostru a înscris din careu după ce mingea șutată de Mezin în bară a ricoșat la el. La golul secund, Dragomir a încheiat o acțiune individuală cu un șut în vinclu.

După pauză, gazdele au revenit în joc prin două goluri marcate în două minute (69, 70). Dar Robert Moldoveanu, atacant care în primăvară marca o ”dublă” contra Italiei înainte de a se accidenta grav, a reușit să înscrie golul victoriei în minutul 80+1.

Joi, 13 noiembrie, de la ora 12:00, la Pâncota, este programat meciul revanșă, România – Ungaria.