Partida, disputată la Telki, pe terenul Centrului de Fotbal al Federației Maghiare, a început bine pentru echipa antrenată de Gabriel Manolache, România deschizând scorul prin Robert Bairam, în minutul 18. Scorul primei reprize, care avea să fie şi cel final, a fost 2-1 pentru Ungaria.

Gazdele au egalat prin Szoboszlai, în minutul 29, cealaltă reuşită fiind semnată de Oliver Horvath, care a transformat un penalty în minutul 35.

Din păcate, repriza secundă a fost marcată de un eveniment nefericit, accidentarea portarului Petrişor, care a ajuns la spital după o accidentare la şold.

În partida de joi, ”tricolorii” au evoluat în următoarea formulă: Dragoș Petrișor (56 Andrei Cristea) – Răzvan Ivan, Marius Țiereanu, Ricardo Farcaș, Andrei Veleanu (41 Eduard Crişan) – Andrei Mierlea (56 Mihael Onișa), Radu Chiriac – Robert Bairam (71 Sebastian Ignat), Alexandru Duminică (71 Attila Gritto), Alexandru Gologan – Denis Politic (56 Vlad Chera). Nu a evoluat Giovani Popescu