Antrenorul Adrian Boingiu a folosit următoarea formulă:

Adelin Iliescu – Denis Haruț (41 Claudiu Micovschi), Ștefan Pădureț (41 Radu Boboc), Constantin Dima, Ricardo Grigore (62 Dan Berci) – Dominik Wieland (79 Marco Dulca), Daniel Chifu – George Ganea (58 Hery Kim), Vlad Dragomir-cpt., Alexandru Mățan (79 Alexandu Petruș) – Andrei Mezin (62 Robert Moldoveanu)

Rezerve neutilizate: Daniel Vlad, Rareș Murariu – Carlos Cherteș, Constantin Gîrjoabă

Pe un teren udat de ploaia abundentă de pe parcursul jocului, ”tricolorii” au deschis scorul, în prima repriză, prin atacantul Andrei Mezin, însă s-au văzut egalați până în pauză. Acesta a fost și scorul final al duelului România U16 – Polonia U16, care își are programată revanșa sâmbătă, 6 iunie, de la ora 11:00, tot la Centrul de Fotbal Buftea.

Reprezentativa de juniori născuți în anul 1999 va debuta în această toamnă în preliminariile pentru UEFA Under 17 EURO 2016. ”Tricolorii” sunt într-o grupă alături de Ungaria (gazdă), Georgia și Slovacia. Meciurile sunt programate în perioada 24-29 octombrie 2015.