Ieri, în primele jocuri, s-au înregistrat următoarele rezultate: Moldova – Ungaria 0-2, România – Bulgaria 2-1.

În primul meci al zilei: Ungaria – Bulgaria 2-0.

Echipa României: 12. Costache – 2. Haruț (14. Moldoveanu, min. 66), 19. Cherteș (6. Pădureț, min. 41), 3. Dima, 16. Berci (4. Podină, min. 60) – 18. Chifu, 15. Lazăr (5. Boboc, min. 52) – 20. Kim (8. Ganea, min. 53), 10. Craiu-cpt. (9. Mezin, min. 60), 11. Mățan – 13. Dumiter (17. Dulca, min. 66). Antrenor: Adrian Boingiu

Rezerve: 1. Iliescu, 7. Dragomir

Echipa Moldovei: 1. Tomșa (12. Butuc, min. 30) – 2. Boico, 3. Chiperi, 4. Furtună, 5. Bogaciuc – 10. Iurașco-cpt., 6. Scoarță (20. Demian, min. 41) – 11. Mămăligă (16. Angheluță, min. 75), 7. Nihaev, 14. Berco (8. Postică, min. 56) – 17. Damascan (9. Panfil, min. 56). Antrenor: Vadim Boreț

Rezerve: 13. Revenco, 15. Stoianov, 18. Buinari, 19. Cojocaru

FINAL. România – Moldova 1-0 (Dumiter 21)

Min. 75 : Dulca este trimis 8 minute pe margine penru un gest nesportiv

Min. 62 : După preluare excelentă în careu, Dumiter este blocat de goalkeeperul advers

Min. 56 : Ganea este foarte aproape de a înscrie dintr-o ”foarfecă”, din interiorul careului

Min. 53 : Același Craiu șutează de la 30 de metri din lovitură liberă. Butuc a reținut!

Min. 44 : Nicușor Craiu încearcă să plaseze balonul la vinclu, dar aceasta trece puțin peste

PAUZĂ. România – Moldova 1-0 (Dumiter 21)

Min. 40 : Ocazie mare pentru România! Șuturile lui Kim și Craiu sunt scoase de pe linia porții de apărătorii adverși

Min. 21 : GOL! ROMÂNIA – MOLDOVA 1-0! Dumiter deschide scorul cu o execuție din interiorul careului

Min. 15 : Primul sfert de oră nu a adus nicio ocazie importantă de gol la cele două porți

Cele patru selecționate joacă între ele, în sistem grupă, câte două reprize de câte 40 de minute. Dacă două echipe se află la egalitate la finalul partidei, se vor executa lovituri de departajare. Victoria în timpul regulamentar este răsplătită cu 3 puncte, cea obținută după penalty-uri două puncte, iar echipă învinsă după executarea loviturilor de la 11 metri primește un punct. Totuși, conform regulamentului turneului, la final nu se va întocmi clasament.

Următoarele jocuri la Turneul de Dezvoltare:
19 aprilie: Bulgaria – Moldova (ora 10:00), România – Ungaria (ora 12:30)

Toate partidele se vor disputa pe terenul principal al Centrului de Fotbal Mogoșoaia.