Lotul naţional sub 16 ani a disputat joi seara al doilea meci amical contra Muntenegrului, pe care l-a câştigat cu scorul de 3-0. După 0-0 la pauză, România a marcat de trei ori după reluare, golurile fiind reuşite de Ştefănescu şi Claudiu Stan, ultimul cu o dublă. În primul duel dintre cele două echipe naţionale, scorul a fost egal 1-1, muntenegrenii reuşind egalarea în prelungirile partidei, după ce Mitran a deschis scorul din penalty.

Pentru meciul de joi, selecţionerul Sorin Colceag a apelat la următorii jucători: Al. Şerban (41 Şt. Dobre) – Arpentin, Ştefănescu, A. Vlad, Chiorean (71 Andrei) – Albu (71 Ed. Grigore), Dat (63 Ardelean) – Cl. Stan (63 Tomescu), Mitrea, Mitran (28 June) – Mitruscsak (63 Bodea)

Iată şi lotul convocat de selecţionerul Sorin Colceag pentru cele două meciuri amicale: