Selecționerul Adrian Văsâi a folosit următorii jucători în partida disputată la Tolmin, în Slovenia:

Popa – Pîrvulescu-cpt., Nicolescu (46 Nicolae), Lazăr, Ardelean – Popescu – Pandele (36 Gheralia), Nechita (70+2 Ciontea) – Bodișteanu (19 Niță), Jeler (64 Mihai), Bătănași (36 Floarea)

După ce adversarii au deschis scorul în minutul 20, juniorii români au revenit pe tabelă prin golurile marcate de Nechita. Mai întâi, în minutul 39, a înscris după assist-ul lui Jeler, apoi, în minutul 50, a trimis în plasă mingea dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

În cadrul Torneo della Nazioni U15, România a obținut următoarele rezultate: 2-3 cu Rusia, 0-0 cu Mexic, 0-0 cu Slovenia (în faza grupelor), 1-0 cu Macedonia (partidă contând pentru ierarhia finală).

Participantele la turneu au fost: Italia, SUA, Croația, Libia (grupa A), Anglia, Japonia, Emiratele Arabe Unite, Cehia (grupa B), Rusia, Slovenia, Mexic, România (grupa C), Austria, Portugalia, Norvegia, Costa Rica (grupa D).

Lotul convocat de selecționerul Adrian Văsâi pentru acest turneu:

Portari: Aleksander Mitrovic (Dinamo București), Robert Popa (SCM Râmnicu Vâlcea)

Fundași: Sergiu Pârvulescu (ACS Kids Tâmpa Brașov), Mario Nicolescu (Real Zaragoza), Luca Ciontea (Dinamo București), Raul Ardelean (Luceafărul Oradea), Adrian Nicolae (FC Petrolul Ploiești), Bogdan Lazăr (Academia Gheorghe Hagi)

Mijlocași: Andrei Gheralia (Vitesse Arnhem), Andrei Pandele, Cristian Batanași, Romeo Niță (toți FCSB), Georgică Floarea (Dinamo București), Sebastian Nechita (Juniorul Suceava), Nicolas Popescu, Ștefan Bodișteanu, Remus Mihai (toți Academia Gheorghe Hagi), Ionuț Gaspar (ASU Poli Timișoara)

Atacanți: Antonio Miuțescu (Dinamyk Craiova), Bogdan Jeler (Kiss Baia Mare)