PORTARI

Costel Pantilimon (Sunderland) a fost pe banca de rezerve în partida pierdută acasă 2-0 cu Arsenal. Echipa lui, cu Mannone titular, a primit în ultimele două meciuri nu mai puțin de 10 goluri.

Ciprian Tătărușanu (Fiorentina) a fost și el rezervă pe San Siro în duelul cu Milan, terminat la egalitate,1-1. Neto a fost învins cu o lovitură de cap a lui De Jong.

FUNDAȘI

Vlad Chiricheș (Tottenham) nu s-a aflat pe teren în meciul pierdut acasă, 2-1 cu Newcastle. Tottenham a rămas cu 11 puncte, pe locul 11, departe de așteptările suporterilor Spurs.

Florin Gardoș (Southampton) a intrat pe teren abia în ultimul minut, în locul lui Davis, în victoria reușită pe teren propriu cu 1-0 în fața lui Stoke City. Southampton continua să fie revelația campionatului. E pe locul doi, la trei puncte în spatele liderului Chelsea.

Dragoș Grigore (Toulouse) a fost titular vineri seară, dar echipa lui a cedat acasă, 2-0, cu Racing Lens. În minutul 50, Grigore ar fi putut marca, dar lovitura lui de cap a fost scoasă in extremis de portar de sub transversală. În prelungirile partidei, pentru un atac dur, Grigore a fost avertizat cu cartonaș galben.

Cosmin Moți (Ludogoreț Razgrad) a jucat din nou tot meciul și și-a ajutat echipa să câștige. Ludogoreț a învins acasă, 2-0 pe Cerno More Varna.

Răzvan Raț (PAOK Salonic) continuă forma foarte bună. PAOK s-a impus clar acasă cu 4-1 în fața Veriei. Raț a jucat toate minutele și, chiar dacă nu a marcat, s-a remarcat prin două pase decisive.

MIJLOCAȘI

Ovidiu Hoban (Hapoel Bersheeva) Duminică seară, Ovidiu a jucat din nou toate minutele. Echipa lui s-a impus clar 4-0 în deplasare cu Maccabi Petah Tikva. Formația lui Hoban este pe locul trei cu 11 puncte în 5 etape, la două de lider

Alexandru Maxim (VfB Stuttgart) a revenit ca titular și a jucat toate minutele unui nou meci de pomină. După ce etapa trecută Stuttgart a terminat la egalitate, 3-3 cu Leverkusen, fiind condusă cu 3-0 la pauză, acum Stuttgart s-a impus la Frankfurt, 5-4 cu Eintracht. Maxim a pasat decisiv la două goluri ale "șvabilor". Cele de 1-2 și 1-3, marcate în minutele 35 și 52

Mihai Pintilii (Al Hilal) a jucat titular si a fost pe teren tot meciul din finala Cupei Campionilor Asiei în fața australienilor de la Sydney Western. Hilal a pierdut prima manșă cu 1-0, dar speră să câștige trofeul după returul programat sâmbătă, ora 19.00

Gabriel Torje (Konyaspor) a pierdut vineri în deplasarea cu Kasimpașa, scor 2-0. Torje a fost folosit toate cele 90 de minute. Konya e pe locul 14, cu 6 puncte după 7 etape.

Eric Bicfalvi (Volyn Lutsk) are meci astăzi, ora 19.00, în deplasare cu Dnepr, în faza optimilor Cupei Ucrainei. Este manșa a doua, după ce Volyn s-a impus în tur cu 1-0.

ATACANȚI

George Pușcaș (Inter Milano) a fost pentru prima dată chemat la prima echipă a Interului. În deplasarea cu Cesena, Pușcaș a stat pe banca de rezerve alături de Vidici, Kuzmanovici, Bonazzoli și alte vedete ale "nerrazurrilor". Inter s-a impus cu 1-0 dintr-un penalty transformat de Icardi.

Bogdan Stancu (Genclerbirligi) a jucat sâmbătă tot meciul pierdut de echipa lui cu 2-1 pe terenul lui Fenerbache.