Sala Sporturilor din Sfântu Gheorghe a adunat peste 1.000 de spectatori la duelul echipei locale cu naţionala României. ”Tricolorii” au condus la pauză cu 1-0 prin golul lui Vlăduţ Pavel (foto, nr. 4), jucător convocat la lot de la adversara de ieri a României.

Paulo Ferreira a debutat cu gol şi două assist-uri

Spaniolul Redondo a restabilit egalitatea, dar naţionala de futsal a marcat de două ori într-un singur minut, prin Liviu Ruxandari (foto, nr. 5) şi portughezul Paulo Ferreira (foto, nr. 14). Scorul final a fost stabilit de un alt spaniol din tabăra gazdelor, Mario Puertas.

Cu dosarul de naturalizare depus la Ministerul Tineretului şi Sportului, portughezul Paulo Ferreira s-a făcut remarcat la primul său meci în culorile naţionalei, după ce a fost co-autor la primele două goluri ale României şi a înscris golul de 3-1.

Cei doi portari ai României au apărat câte o repriză pentru fiecare echipă, unul dintre ei, Andrei Grigoraş, fiind convocat chiar de la Spicom.

SPICOM SFÂNTU GHEORGHE – ROMÂNIA 2-3 (0-1)