Fetele lui Mirel Albon au învins cu scorul de 10-0 (4-0) și au ajuns la cota „30” de goluri marcate în acest sezon.

O altă nou-promovată, Universitatea Alexandria, a reușit să smulgă un egal din deplasarea cu Fair Play București. Condusă la pauză cu 3-0, Universitatea a revenit spectaculos și a reușit să egaleze!

Heniu Prundu Bârgăului a bifat al doilea succes stagional după 1-0 cu CSȘ Târgoviște. Singurul gol al partidei a fost marcat de Simona Căldare, care a transformat impecabil o lovitură liberă de la 20 de metri în minutul 63. „A fost, așa cum ne așteptam, un meci foarte greu. Echipa din Târgoviște e una puternică, foarte bine organizată, bine așezată în teren.

Repriza a doua a fost însă una dominată în mare parte de fetele noastre, care au și reușit să marcheze un gol superb. E un succes meritat, cu un impact moral puternic pentru că săptămâna de foc va continua pentru Heniu! Miercuri avem restanța cu Vasas Femina, iar duminică primim vizita campioanei Olimpia Cluj”, a spus, pentru www.frf.ro, Gicu Ruscanu, președintele echipei Heniu Prundu Bârgăului.

Tot egal s-a înregistrat și în confruntarea dintre Real Craiova și ASA Târgu Mureș.

Iată rezultatele etapei a 7-a din Liga I feminină:

Heniu Prundu Bârgaăului – CSȘ Târgovişte 1-0
Olimpia Cluj – Fortuna Becicherecu Mic 10-0
Fair-Play București – Universitatea Alexandria 3-3
Real Craiova – ASA 2013 Târgu Mureș 1-1

Partida CFR 1933 Timișoara – Vasas Femina Odorhei a fost amânată pentru 15 noiembrie

Clasament: 1. Olimpia 21p; 2. CFR Timișoara 15p; 3. ASA 9p; 4. Alexandria 8p; 5. Heniu 8p; 6. CSȘ Târgoviște 8p; 7. Fair Play 8p; 8. Vasas 5p; 9. Real 4p; 10. Fortuna 1p