Deși au condus la pauză, tricolorele au fost învinse cu 6-1 de selecționata similară a Rusiei, golul nostru fiind marcat de Mădălina Boroș din lovitură de la 11 m, în minutul 23.

Echipa utilizată de selecționerul Florin Bugar în partida cu Rusia:

Salamon – Zamfir, Nagy, Bartalis, Mates – Stamate (min 70 Rosu), Piperea (min 83 Dumitru), Neacsu (min 56 Negrea) – Borodi, Predoi, Boros

În ultimul meci din cadrul turneului, România întâlnește Iran, miercuri, 21 martie, de la ora locală 11:00.

Selecționerul Florin Bugar a convocat 18 jucătoare pentru Kuban Spring:

Portari: Szidonia Salamon (Olimpia Cluj), Georgiana Dârle (CFR Timișoara)

Fundași: Daniela Mateș, Melinda Nagy, Daiana Mureșan (toate Olimpia Cluj), Barbara Bartalis (IK Rosso Uddevalla), Iulia Zamfir (Navobi Iași), Andreea Dumitru (Real Craiova)

Mijlocași: Maria Stamate (Universitatea Galați), Oana Negrea (Olimpia Cluj), Nicole Piperea (New York Soccer Club), Andreea Diță (Universitatea Alexandria), Raluca Borodi (Olimpia Cluj), Mădălina Boroș (Ladies Tg-Mureș), Maria Neacșu (CFR Timișoara)

Atacanți: Denisa Burdan (Banat Girls Reșița), Cosmina Roșu (ACS Armonia Dolhești), Denisa Predoi (Independența Baia Mare)