Echipa României pentru jocul disputat pe terenul bazei sportive Colterm a fost următoarea:

1. Ghioc – 5. Tunoaia (cpt.), 2. Gologan (9. Negrea, 72′), 18. Ionescu, 4. Burcea – 19. Tudorache, 6. Răileanu – 10. Vlădulescu, 17. Borcean, 20. Purcil (14. Itoafă, 59′)- 7. Marinescu. Antrenor: Alina Moraru

Rezerve neutilizate: 12. Magyari – 13. Marcu, 16. Durla, 8. Roșie, 11. Ienovan, 15. Rusu, 3. Dragoș

Serbia a marcat cele două goluri în minutele 30 și 80+2 (fiecare repriză a avut 40 de minute). În primul meci disputat joi s-au impus tot jucătoarele selecționatei oaspete, cu scorul de 3-0.

Lotul convocat pentru cele două jocuri cu Serbia a fost următorul:

Portari: Katia Ghioc (AS Roma / Italia), Eleonora Magyari (Olimpia Cluj)

Fundași: Georgiana Gologan (Universitatea Alexandria), Alexandra Tunoaia (Brescia / Italia), Florentina Ionescu (CSS Târgoviște), Adelina Rusu (Vasas Femina), Ștefania Burcea (CSS Târgoviște), Mihaela Purcil (Heniu Prundu Bârgăului)

Mijlocași: Daria Răileanu (Olimpia Cluj), Raluca Dragoș (Independența Baia Mare), Ana Itoafă (FDSA / Canada), Cristina Tudorache (Universitatea Alexandria), Ana Maria Vlădulescu (Real Craiova), Genoveva Roșie (Real Craiova), Mădălina Marinescu (Vasas Femina), Bianca Borcean (Olimpia Cluj), Otilia Durla (Universitatea Alexandria)

Atacanți: Flaviana Negrea (Olimpia Cluj), Larisa Ienovan (CFR Timișoara), Carmen Marcu (Universitatea Galați)

Reprezentativa feminină Under 17 a României va debuta în toamnă în calificările pentru Campionatul European 2018. Tricolorele fac parte dintr-o grupă alături de Bosnia-Herțegovina, Irlanda și Grecia.