Azi, junioarele Under 16 au disputat cel de-al doilea joc din Turneul de Dezvoltare UEFA de la Albena. Adversarele fetelor noastre au fost gazdele competiției. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce am condus cu 1-0 și am reușit să egalăm cu 5 minute înainte de finalul meciului. Golurile noastre au fost reușite de Oana Negrea și Stoica. La loviturile de departajare, jucătoarele noastre au pierdut cu scorul final de 7-6.

Antrenorul Adrian Ambrosie a folosit următoarele jucătoare:

Salamon – Mateș (70 Itoafa), Stoica, Mureșan (41 Bularca), Burcea – Proca (41 Vlădulescu), Borodi – Petrescu (51 Biriș), Flaviana Negrea (41 Moraru), Oana Negrea – Sfiea.

În primul meci din Bulgaria, "tricolorele” au pierdut cu selecționata similară a Croației, scor 0-1. Fetele noastre mai joacă pe 21 aprilie, de la 10:30, contra Georgiei.

În cadrul Turneului de Dezvoltare UEFA, în trei jocuri, fiecare jucătoare din lot trebuie să bifeze cel puțin 80 de minute (durata unui meci), dar nu mai mult de 120 de minute în decursul a 48 de ore.