A fost a doua confruntare din “dubla” programată la Centrul de Fotbal al Federației Moldovene. Dacă în prima partidă România s-a impus clar, cu 4-0, astăzi a fost 2-2. Pentru gazde a deschis scorul Anastasia Toma în minutul 18. Am egalat prin Anamaria Vasile în minutul 37. Moldova a preluat din nou conducerea prin Nadejda Coleșnicenco în minutul 52. România a egalat și a stabilit rezultatul final in extremis, în minutul 90, prin Laura Desmerean.

Antrenorii Adrian Ambrozie, Florin Bugar și Irina Codrea au folosit următoarea echipă: Kajtar (74 Niculescu) –  Mera, Desmerean, Barabași, Heisu (75 Oprică) – C. Pop, Tărășilă, Hornea (64 Merlan) – Bistrian (64 Gheorghiu), Vasile, Bentoiu (46 D. Pop).