Duminică, 5 martie 2017, pe stadionul Viorel Mateianu din Baia Mare a avut loc meciul dintre echipele de fotbal feminin A.S.Independența Baia Mare și Clubul Sportiv Școlar Târgoviște , din cadrul SuperLigii feminine de fotbal , etapa a10-a.

Primul sfert al partidei nu a adus nici o emoție pentru spectatori, dar în minutul 20, jucătoarea Adelina Fedor a marcat în poarta oaspeților, însă golul a fost anulat pe motiv de henț. În minutul 29, căpitanul echipei gazde, Florica Codrea, a centrat de pe flancul drept iar mijlocașul Amalia Hohman, aflată singură cu poarta goală, a reluat mingea în poartă din 4 metri. Imediat, în minutul 30, Adelina Fedor, pe contraatac, a lovit puternic mingea de la aproximativ 12 metri , însă balonul a nimerit bara, iar scorul a  rămas neschimbat și A.S.Independența Baia Mare a învins cu 1-0 pe CSS Târgoviște, obținând al doilea succes în acest sezon.

A.S.Independența: 30 Kriszta Haim- 4.Florica Codrea-cpt, 2.Alexandra Zsiga, 5.Diana Pop, 11.Alexandra Marian – 3.Daiana Burde, 20.Roberta Silaghi, 6.Laura Desmerean, 18.Amalia Hohman – 8.Adelina Fedor (13.Ligia Muntean `82), 10.Denisa Predoi. Antrenori: Alexandra Marian, Florica Codrea.
C.S.S.Târgoviște: 1.Alexandra Sfeia – 18.Florentina Ionescu, 15.Sandq Oprica, 2.Elena Olteanu, 4.Ștefania Burcea – 11.Mihaela Merlan, 6.Maria Neacșu, 17.Linda Cergan, 7.Denisa Polanta – 5.Ioana Ionescu (8.Melissa Buleandra)
31) , 9.Mihaela Radu-cpt. Antrenori: Mihai Tătăran, Gheorghe Marinescu.