Staff-ul tehnic al ”Tricolor11” Timişoara a optat pentru două partide cu echipa juniorilor republicani ai LPS Banatul, durata reprizelor fiind de doar 30 de minute. Ambele partide s-au disputat la Timişoara, pe terenul sintetic de la Baza 2.

În prima întâlnire, juniorii Centrului de Excelenţă Timişoara au învins cu 4-0, prin golurile marcate de Marius Şimăndan, Vlad Chera, Fabio Trip şi Raul Popa. Al doilea duel dintre cele două grupări a adus în teren o altă formulă pentru echipa ”Tricolor11”, unicul gol al meciului fiind marcat de Alexandru Rusu.

Următorul amical al juniorilor de la centrul din Timişoara va avea loc pe acelaşi teren, sâmbăta viitoare, atunci când vor veni în vizită juniorii B de la UTA Bătrâna Doamnă.