În perioada 3-5 martie sunt programate jocurile din sferturile de finală ale Cupei României, ediția 2019-2020.

Meciurile vor avea loc într-o singură manșă, astfel:

Marți, 3 martie
Academica Clinceni – Dinamo (stadion Dinamo, ora 20:00)

Miercuri, 4 martie
FC Petrolul Ploiești – Sepsi OSK Sf. Gheorghe (stadion ”Ilie Oană”, ora 17:30)
Politehnica Iași – Universitatea Craiova (stadion ”Emil Alexandrescu”, ora 20:30)

Joi, 5 martie
Hermannstadt – FCSB (stadion Municipal, ora 20:00)

Partidele vor fi transmise în direct la Digi Sport, Look și Telekom Sport.

Partidele se vor desfăşura în conformitate cu prevederile articolului 30 din ROAF, “Organizarea şi programarea Cupei României”. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

În conformitate cu articolul 30, punctul 11 din ediţia 2018 a ROAF, regulament aprobat în şedinţa Comitetului de urgenţă din 20 iulie 2018, în faza naţională a Cupei României, în toate jocurile se pot efectua maximum 3 (trei) înlocuiri de jucători pe durata celor 90 de minute. În situația jocurilor în care se vor disputa reprize de prelungiri, conform art. 30 alin. 9 din ROAF este permisă efectuarea a 4 (patru) înlocuiri de jucători, cu condiția ca cea de a 4-a înlocuire să se efectueze numai în reprizele de prelungiri.