Flacăra Erbiceni a trecut de Avântul Golăieşti, cu scorul de 4-3, după prelungiri, scorul la finalul timpului regulamentar fiind egal, 3-3.

Pentru echipa din Erbiceni au marcat Mihai Ciobotaru (minutul 4), Codrin Chelaru (19) şi Mirel Aostăcioaie (32), în timp ce golurile Avântului au fost semnate de Cristi Postolache (8), Alexandru Cuzic (56) şi Vasile Cojocaru (67). Golul calificării echipei din Erbiceni în marea finală a fost marcat de Ştefan Bălan, în minutul 96.

Cea de-a doua semifinală a opus formaţiile Unirea Mirceşti şi Victoria Leţcani, prima având câştig de cauză cu scorul de 5-4, după loviturile de departajare. La finalul timpului regulamentar scorul a fost 1-1 (goluri Cătălin Şcrab ‘19, respectiv Giani Unghianu ‘71).

Finala Cupei României – faza judeţeană Iaşi va avea loc pe data de 6 iunie, cel mai probabil pe stadionul “Emil Alexandrescu” din Copou.