La categoria 2007, echipa ieşeană pregătită de prof. Mihai Drăgoi a făcut parte din grupa C, alături de AFC Bubu Bacău I, Juniorul Bârlad, ASC Rot Tecuci şi CSM Vatra Dornei, reuşind să se califice în semifinale de pe primul loc, cu 10 puncte (3 victorii și un egal, golaveraj 16-2).
CSM Poli a trecut în semifinale de Kinder Sg. De Mureş cu scorul de 4-3, iar în finală a dispus la limită de LPS Suceava, scor 2-1.

Pe lângă medaliile de aur, clubul ieşean a obţinut la această categorie şi două premii individuale, pentru cel mai bun jucător (Urbanovici Ianis), respectiv cel mai bun portar (Axinia Cătălin).

La această categorie au participat 15 echipe împărţite în 3 grupe.

Lotul echipei CSM Poli Iaşi – grupa 2007: Axinia Cătălin – portar, Dobrea Denis, Gheorghiu Ştefan, Constantiniu Didi, Maican Rareș, Bărău Victor, Urbanovici Ianis, Amironesei Mălin, Voina Albert și Boz Andrei.
Clasament final categoria 2007: 1. CSM Poli Iaşi I, 2. LPS Suceava, 3. CSS Botoşani, 4. Kinder Sg. De Mureş.

Parcurs fără înfrângere la categoria 2008

Echipa ieşeană a avut o comportare foarte bună şi la categoria 2008, reuşind să câştige trofeul după un parcurs fără înfrângere. În grupe, elevii prof. Drăgoi au înregistrat două victorii (2-1 cu Viitorul Buzău, 8-0 cu CSS Tg. Neamţ) şi o remiză (3-3 cu CSS Botoşani), calificându-se de pe primul loc în sferturi, cu 7 puncte. Ieşenii au învins Juniorul Braşov în sferturi, la loviturile de departajare (2-1, 1-1 după timpul regulamentar), în semifinale au trecut cu 2-0 de Miercurea Ciuc, iar în ultimul act a urmat o victorie la limită cu Juniorul Galaţi, scor 2-1.

Ilie Vlad a fost desemnat cel mai bun jucător, iar Mihai Drăgoi a primit la final premiul pentru cel mai bun antrenor.
28 de echipe au participat la categoria 2008, acestea fiind împărţite în 7 grupe.

Lotul echipei CSM Poli Iaşi – grupa 2008: Formagiu Darius, Hrimiuc Paul (n.2009) – portari, Formagiu Flavius, Bejenariu Denis, Rîmbu Tudor, Ilie Vlad, Ciapă Matei, Timofte Fabyani, Harhătă Rareş, Giurgiuveanu Emy, Donac Andrei, Balan Adrian și Filimon Alexandru.

Clasament final categoria 2008: 1. CSM Poli Iaşi, 2. Juniorul Galaţi, 3. Miercurea Ciuc, 4. Luceafărul Bucovina Suceava.

Victorii pe linie la categoria 2009

La categoria 2009, clubul ieşean a participat cu două echipe, reuşind să termine cu ambele în primele 5. Prima echipă a devenit campioană după un parcurs excelent, şase victorii din şase posibile, în timp ce echipa a doua s-a clasat în final pe locul 5.

CSM Poli I şi-a început ascensiunea spre titlu cu trei victorii clare în grupe (3-0 cu Atletico Junior Bacău, 7-1 cu Nicu Gane Fălticeni şi 8-0 cu Drips Botoşani), iar în meciurile eliminatorii au urmat alte trei succese categorice: 3-0 cu Junior Botoşani, în sferturi, 2-0 cu Real Junior Vaslui, în semifinale, respectiv 4-1 cu Luceafărul Galaţi, în finală.

Echipa a doua a câştigat toate cele patru meciuri din faza grupelor fără gol primit, dar în sferturi a cedat cu 0-1 la Luceafărul Galaţi, ajungând să se claseze pe locul 5 după alte două victorii în meciurile de clasament.

CSM Poli Iaşi a obţinut şi cu grupa 2009 două premii individuale, prin Vieriu Matei (golgeterul turneului, cu 15 goluri) şi Hrimiuc Paul (cel mai bun portar, cu doar 4 goluri primite în 13 meciuri).

La această categorie au participat 27 de echipe împărţite în 6 grupe.

CSM Poli Iaşi – Echipa I: Hrimiuc Paul – portar, Paraschiv Călin, Talașcă Ianis, Geamăn Robert, Stoica Rykardo, Vieriu Matei, Țibucanu George.

CSM Poli Iaşi – Echipa II: Hrimiuc Paul – portar, Popescu Cristi, Gherman Edy, Romanescu Vlad, Pichiu Robert, Munteanu Adi, Căruntu Tudor.
Clasament final categoria 2009: 1. CSM Poli Iaşi I, 2. Luceafărul Galaţi, 3. Real Junior Vaslui, 4. LPS Suceava, 5. CSM Poli Iaşi II.