Sala Sporturilor din localitatea ieşeană Tomeşti a găzduit, în week-end, o interesantă competiţie fotbalistică denumită “Cupa Comunelor”. La întrecerea organizată de câţiva inimoşi iubitori ai fotbalului, în frunte cu Daniel Tonegariu, au participat şase echipe împărţite în două grupe. Competiția a fost câştigată de comuna Tomeşti, care a învins în finală echipa din Ciurea cu scorul de 5-2. Pe locul 3 s-a situat Costuleniul, 6-5 în faţa comunei Valea Lupului, într-o finală mică extrem de echilibrată. Ediţia inaugurală a “Cupei Comunelor” a fost organizată cu sprijinul Primăriei Tomeşti.

Rezultatele complete la Cupa Comunelor:
Grupa A: Moșna, Tomești, Valea Lupului.
Rezultate: Valea Lupului – Moșna 4-4, 3-2 după penalty-uri, Tomești – Moșna 12-1, Tomești – Valea Lupului 8-0.
Clasamentul grupei: 1. Tomeşti, 2. Valea Lupului, 3. Moşna.

Grupa B: Costuleni, Ciurea, Românești.
Rezultate: Costuleni – Românești 5-2, Ciurea – Românești 5-2, Ciurea – Costuleni 4-1.
Clasamentul grupei: 1. Ciurea, 2. Costuleni, 3. Românești.

Finala locurile 1-2: Tomești – Ciurea 5-2
Clasamentul final al Cupei Comunelor: 1. Tomeşti, 2. Ciurea, 3. Costuleni, 4. Valea Lupului, 5. Moşna, 6. Româneşti.