Costel Pantilimon a fost titular în meciul Crystal Palace- Sunderland, scor 1-3. Pantilimon a  profitat de faptul că titularul de până acum, Mannone, a primit 10 goluri în ultimele două partide. Contra lui Crystal, Pantilimon a fost învins doar de colegul său Brown. Acesta a deviat mingea în propria plasă după ce Pantilimon reușise să respingă de pe linia porții. Pantilimon a primit și un cartonaș galben pentru tragere de timp. Cu acest succes, primul în deplasare, Sunderland părăsește locurile retrogradabile.

Mihai Pintilii a fost folosit de Laurențiu Reghecampf toate cele 90 de minute ale finalei Cupei Campionilor Asiei împotriva australienilor de la Sydney Warriors. Din nefericire, în ciuda numeroselor ocazii avute, saudiții de la Al Hilal au terminat la egalitate, 0-0, pe teren propriu și au ratat câștigarea trofeului. În prima manșă, Sydney se impusese cu 1-0.

Dragoș Grigore a fost mult prea nervos în confruntarea cu Girondins Bordeaux. În minutul 14, fundașul lui Toulouse a primit un cartonaș galben pentru un fault tare comis asupra atacantului Traore. După un sfert de oră, Grigore a mai avut o intervenție dură asupra aceluiași adversar, dar a fost iertat de arbitru. Antrenorul lui Toulouse a decis în minutul 36 să-l schimbe pe Dragoș Grigore de teama unei eliminări.

Răzvan Raț nu a jucat decât 33 de minute în meciul din deplasare cu Ergotelis. Fundașul român a suferit o întindere la piciorul stâng, în zona muschilor inghinali. Astăzi, Raț va fi supus unor noi controale medicale pentru a se constata cât de gravă este accidentarea.

Cosmin Moți a jucat, ca de obicei, toate cele 90 de minute pentru Ludogoreț Razgrad. Echipa lui s-a impus clar, 4-0, în deplasarea cu Marek și continua lupta pentru primul loc. Deocamdată, lider este TSKA Sofia, cu 5 puncte avans.

Alexandru Maxim a fost din nou titular și chiar a jucat tot meciul pentru Stuttgart. Al doilea meci la rând când a prins toate cele 90 de minute pe teren. Din păcate, șvabii au fost umiliți acasă de Wolfsburg, 0-4. A fost a cincea înfrângere în zece meciuri, iar Stuttgart se află la un singur punct de zona retrogradarii.

Bogdan Stancu a jucat titular și a evoluat toate minutele în victoria celor de la Genclerbirligi, 1-0 acasă cu Basaksehir.

Ovidiu Hoban a fost și el pe teren tot meciul în care echipa lui, Hapoel Beer Sheva l-a terminat la egalitate în deplasare, 1-1 la Happoel Akre. Cu un meci mai mult disputant, Hapoel Beer Sheva este pe locul trei la un punct în spatele liderului Hapoel Ironi.

Portarul Ciprian Tătărușanu, fundașul Florin Gardoș și atacantul George Pușcaș au fost rezerve. Acesta din urmă s-a aflat deja a treia oară în lotul primei echipe a Interului. Vlad Chiricheș nu a fost nici măcar rezervă pentru Tottenham.

Eric Bicfalvi a jucat pentru Volyn 91 de minute. A fost înlocuit pe finalul partidei Hoverla- Volyn, terminată 0-0.

Gabi Torje a jucat 87 de minute în partida pe care Konyaspor a câștigat-o, 1-0 acasă, cu Karabukspor.