Competiţia dedicată juniorilor sub 15 ani şi-a disputat ultimul act marţi, pe terenul de iarbă al Centrului Național de Fotbal din Mogoșoaia. Dinamo Bucureşti a cucerit titlul naţional, după ce a învins cu 4-0 pe FC Ardealul, prin golurile marcate de Andrei Mitran (7) și Claudiu Stan (35, 47, 60). Gruparea campioană a mai trimis de două ori mingea în bară, iar din ultimul minut a evoluat cu un om în minus după eliminarea portarului Fara, cel care apărase un penalty în minutul 59.

S-au acordat trei premii speciale: cel mai tehnic jucător, cel mai bun portar şi jucătorul finalei. Primul trofeu a revenit lui Bogdan Botea de la FC Ardealul, iar celelalte două dinamoviştilor Fara şi Claudiu Stan.

DINAMO BUCUREŞTI – FC ARDEALUL 4-0 (2-0) Andrei Mitran (7) și Claudiu Stan (35, 47, 60)

Dinamo: 12. Fara – 6. R. Zamfir, 4. Brat, 2. Giafer, 3. G. Marin, 5. Borcea (17. Gherghiceanu 66), 8. A. Bălan (77. Şt. Ciobanu 69), 10. Mitrea (cpt.), 18. Cl. Stan (7. Şt. Bucur 60), 19. Mitran, 9. M. Chiriac (20. Bani 52). Rezerve nefolosite: 15. V. Călin, 16. Mecic, 21. Stănici. Antrenor Mihai Dobre

FC Ardealul: 12. Ciolponea (1. Brata 70) – 3. D. Rus (cpt.), 4. Tand (21. Şteţco 67), 14. Nicolau, 6. Menyhart, 8. S. Lupu (77. Biriş 51), 7. Giura, 10. Botea, 9. Sulea, 11. Coman (13. Bede 70), 19. Ştefănoaica (20. Tichindelean 65). Rezerve: 91. A. Ştefan. Antrenor: Ferenc Fikker

Au arbitrat: Bogdan Dumitrache – Ionuţ Neacşu, Alexandru Bodolan, rezervă fiind Lucian Avram (toţi din Bucureşti)