Competiţia dedicată campioanelor județene la juniori născuţi în născuți în anul 1997 și 1998 sau mai tineri a ajuns joi seara la final, la Centrul Naţional de Fotbal de la Mogoşoaia. Finala mică a revenit celor de la CSŞ Caracal, care au trecut de Liceul Mircea Eliade cu scorul final de 8-5.

În finala mare a competiţiei, campioana judeţului Cluj, ISCT 1921 Câmpia Turzii, s-a impus la limită, scor 2-1, în faţa reprezentantei Braşovului, Precizia Săcele (foto, jos).

Câştigătorul trofeului de cel mai bun jucător al turneului, clujeanul Florin Dan a deschis scorul, după pauză, cu şut violent de la 25 de metri. Săcelenii au restabilit egalitatea, dar ultimul cuvânt l-a avut acelaşi Florin Dan (foto, jos), care a înscris din nou, de data aceasta în minutul 88.