Marți, 27 iunie, la Centrul Național de Fotbal de la Buftea, s-a desfășurat finala Campionatului Județean U17, meci în care s-au întâlnit CS Dinamo București și CSS Slatina. Formația bucureșteană s-a impus cu 1-0, scor înregistrat încă din minutul 2, când Andrei Mitran a marcat după o acțiune frumoasă în banda stângă.

În minutul 41, partida a fost întreruptă din cauza ploii torențiale, însă jocul s-a reluat după aproximativ 20 de minute.

CS DINAMO 1948 BUCUREȘTI – CSS SLATINA 1-0

A marcat: A. Mitran (2)

CS Dinamo: 99. Fara – 17. R. Zaamfir (Cpt), 4. Brat, 5. Giafer, 15. E. Stancu – 18. Cl. Stan (10. Șt. Bucur, 76), 20. M. Manole (21. Domșa, 50), 8. A. Bălan, 19. A. Mitran – 7. Gherghiceanu (38. T. Coman, 69), 9. Chiriac. Antrenor: Mihai Dobre. Rezerve: 1. Șt. Ciobanu, 2. A. Ionescu, 3. G. Marin, 13. V. Călin.

CSS Slatina: 12. Al. Preduț – 2. E. Militaru, 4. Răcăleanu, 5. I. Velea, 3. L. Nițu – 7. Ed. Belu (21. L. Ștefan, 32) – 20. S. Boștină (17. I. Dumitrescu, 50) (9. Mierloi, 72), 10. D. Țurlea (Cpt.), 6. L. Ana, 11. Fl. Nichita – 8. A. Paraschiva. Antrenor: Marius Popa. Rezerve: 12. Vl. Cazan, 13. A. Petre, 16. Buzatu, 19. Benciu.